SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 3’LÜ ÖDEME! Bayram jesti geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Kurban Bayramı öncesi cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekliye sürpriz açıklama geldi. Bayram öncesi emekli IBAN numarasına 3 ödeme birden yatacak.

16 milyon emekli, Kurban Bayramı yaklaşırken bayram ikramiyesi ödemelerini takip ediyor. Emekliler için bayramdan önce üç sürpriz ödeme var. Bayram ikramiyesi ödemeleri zaten kesinleştiği için emekliler sadece tarihlerini merak ediyordu. Ancak buna ek olarak emekliye cumhurbaşkanı talimatı ile haziran ayı maaşları erken yatacak ve aynı zamanda Bankaların promosyon desteği de artacak. Emekliyi rahatlatacak yeni 3 ödeme duyuruldu. Ancak bayram öncesi ikramiye ödemesi almak isteyen emeklilerin dikkat etmesi gereken detaylarda var. Hem bayram ikramiyesinden faydalanmak hem de promosyon almak isteyen emeklilerin mutlaka başvuru yapmaları gerekiyor.

EMEKLİYE BAYRAM ÖNCESİ YAPILACAK ÜÇ ÖDEME

Emekli maaşı alanlar Kurban Bayramı’nı büyük bir heyecanla bekliyor. Çünkü bayram öncesi emeklilere peş peşe ödemeler yapılacak. Bu ödemelerden ilki devlet tarafından verilen bayram ikramiyesi olacak. Bu yıl 3000 TL olarak belirlenen Kurban Bayramı ikramiyesinin 10 Haziran’a kadar hesaplara yatacağı tahmin ediliyor.

Emekliye sürpriz bir haber de bankalar tarafından verildi. Artık 18.000 TL’ye kadar yükselen emekli promosyon ödemeleri bayram öncesinde bir kez daha artışa geçti. Bankalar arasında promosyon rekabeti kışırken emekliye banka promosyonu veren bankalar ödeme almak isteyenlerin mutlaka bayramdan önce başvuru yapmaları gerektiğine dikkat çekti. Yani emekliler üç yıllık maaş taahhüdünü seçtikleri banka ile yaparak bayram öncesi promosyon desteğinden de yararlanabilir.

Emekliye üçüncü sürpriz ise yine devletten geldi. Haziran ayı emekli maaşı ödemeleri öne çekiliyor. SSK ve bağ kur emeklisi için normal şartlarda her ayın 17 ile 25’i arasında ödenen maaş ödemeleri bayram nedeniyle bayram ikramiyesi ile birlikte yani 10 Haziran’a kadar hesaplara yatacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ ALMAK İSTEYEN EMEKLİLER DİKKAT

Sosyal güvenlik uzmanlarından da emekliye önemli bir uyarı geldi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi almak isteyen emeklilerin bazı detaylara dikkat etmesi gerektiği vurgulandı. Emekli bayram ikramiyesi almak isteyen emekliler için yarın son gün. Hala emeklilik dilekçesini vermemiş olanların mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Emeklilere verilecek Kurban Bayramı ikramiyesinden emeklilik dilekçesini vermiş olan kişilerde faydalanıyor. O nedenle hala emeklilik dilekçesi vermediyseniz Kurban Bayramı ikramiyesi ödemesinden yararlanmak için 31 Mayıs mesai bitimine kadar başvuru yapabilirsiniz.

BAYRAM İKRAMİYESİ VE MAAŞ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Haziran ayı emekli maaşı ödemeleri ve emekli bayram ikramiyesi ödemeleri büyük bir merakla takip ediliyor. Henüz SGK tarafından kesin ödeme takvimi yayınlanmadı. Ancak gelen külis bilgilerine göre hem bayram ikramiyesi hem de maaş ödemeleri 10 Haziran’a kadar tamamlanmış olacak. Fakat Sosyal güvenlik kurumu SSK bağ-kur ve emekli sandığı emeklilerin ayrı tarihlerde ödeme alacağı takvime açıklayacak. Birkaç gün içinde bu takviminde duyurulması bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
16 Milyon Emekliye TAHSİS NO’ya Göre Zamlı Ödeme! Pazartesi 08.30’da Başlıyor

16 milyon emekliye tahsis numarası sonuna göre ödeme yapılacak. Zamlı ödemeler pazartesi 08.30’da başlıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Sevindirici haber Az evvel verildi. 16 milyon emekli için zamlı ödemeler başlıyor. Emekli tahsis numarası sonuna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin IBAN numarasına ödemeler yatacak. Pazartesi 08.30’da başlayacak olan ödemelere ilişkin SGK’dan son dakika açıklaması geldi. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
1993-2019 SGK Girişliler Yaşadı! Erken Emeklilik Listesi Yayımlandı

SGK girişi 1993-2019 arası olanlar için yeni erken emeklilik listesi yayınlandı. Adı soyadı listede olanlar emeklilik biletini kapıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda rahatlamak isteyen milyonlarca çalışan erken emeklilik fırsatlarını yakalamak ve bir an önce çalışma hayatını tamamlamak istiyor. EYT düzenlemesi bu konuda önemli bir fırsat sunmuş Yaklaşık 5 milyon kişi için erken emeklilik yolu açılmıştı. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]