SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Tüm Türkiye yanıp kavrulacak! Meteoroloji kıpkırmızı haritayı yayınladı: İstanbul, Ankara, İzmir dikkat

Yayınlanma:
ABONE OL

Meteoroloji son dakika uyarısı yayınladı. Sıcaklıklar yurt genelinde artıyor. Özellikle 4-5 güne dikkat. Orhan Şen’den de uyarı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı. Bu hafta sonu sıcaklıklar artıyor. Yurt genelinde Afrika sıcakları etkili olacak. Hava uzmanı Prof. Şen’den de yeni uyarı geldi. Özellikle 4-5 gün boyunca yoğun sıcaklıklar tüm Türkiye’yi etkisine alacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde önümüzdeki hafta hava sıcaklıklarının 30 dereceye kadar ulaşacağını duyurdu. Yeni bir sıcak hava dalgası yok genelini etkisi altına alırken yarın başlayacak olan sıcaklık artışı pazar ve pazartesi günleri de sürecek. Önümüzdeki 4-5 gün içerisinde hava sıcaklıklarında 6 ila 8 derece arasında bir Yükseliş bekleniyor.

SICAK HAVALAR 4-5 GÜN ETKİLİ OLACAK

Bugünden itibaren yükselmeye başlayan sıcaklıklar 4-5 gün boyunca etkisini sürdürecek. Perşembe günü ise rüzgarın etkisiyle hava sıcaklıklarında serinleme olacağı öğrenildi. 10 Haziran itibariyle ise Yurt genelinde tekrar yağışlar başlayacak.

ORHAN ŞEN’DEN SICAK HAVA UYARISI

Meteoroloji ve hava Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen de sosyal medya hesabından biri açıklama yaparak sıcaklıklarla ilgili uyarılarda bulundu. Önümüzdeki 4-5 gün boyunca Türkiye genelinde aşırı sıcaklıkların etkili olacağını belirten Orhan Şen, özellikle yaşlılar, çocuklar ve kalp damar hastalığı olanların 11-16 saatleri arasında dışarıya çıkmaması gerektiğini vurguladı.

Profesör Doktor Orhan Şen, özellikle Batı Akdeniz, Trakya, İç Ege, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Yarından itibaren sıcak hava ile karşı karşıya olduğunu belirtti. Pazar günü ise Marmara’nın tamamında sıcak havalar etkili olmaya başlayacak.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
15 Temmuz 2024
İzmir’deki Elektrik Faciasında Gözaltı Sayısı 20’ye Yükseldi

İzmir’de Geçtiğimiz günlerde kaçak elektrik akımına kapılarak iki kişinin hayatını kaybetmesi sonrası soruşturma devam ediyor. Olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 20’ye yükseldi. İzmir’in Konak ilçesinde geçtiğimiz günlerde sağanak yağış sırasında suyla dolan yoldan karşıya geçmeye çalışan iki kişi kaçak elektrik akımına kapılarak Hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken gözaltına alınan kişilerin sayısının 20’ye […]

Genel
15 Temmuz 2024
Yağış ve Fırtına Geliyor! İşte 14 Temmuz Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre 15 Temmuz’da yağış ve Fırtına geliyor. O iller dikkat, tedbirinizi alın. Meteoroloji 15 Temmuz Pazartesi hava durumu tahminleri yayınlandı. Yapılan yeni değerlendirmelere göre bazı illerde hava sıcaklığı artarken bazı illerde ise yağış ve fırtına görülecek. Rüzgar hızı 60 kilometreye kadar çıkacak. İşte meteoroloji yeni hava durumu tahminleri… […]

Genel
14 Temmuz 2024
AFAD ve Meteoroloji Peş Peşe Uyardı! Trabzon, Rize, Artvin, Giresun için Bu Gece Zor Geçecek

AFAD ve Meteorolojiden peş peşe uyarı geldi. Özellikle o illerde yaşayanlar dikkat. Bu gece sizin için oldukça zor geçecek. Son dakika haberi AFAD ve meteorolojiden uyarı yapıldı. Türkiye’de bu gece şiddetli hava olayları yaşanacak. Peş peşe yapılan uyarılarda özellikle Karadeniz Bölgesi işaret edildi. Trabzon Rize Artvin ve Giresun için bu gece adeta uyku yok. İşte […]

Basında Kartal
13 Temmuz 2024
Kartal Belediyesi Fuaye Alanında, Maket Gemi Sergisi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Temmuz ayı kültür etkinlikleri kapsamında,  ‘Gemi Modelciliği ve Dioarama Sanatı’ sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverler ile buluştu. Kültür ve sanata önem veren ve sanatçıları destekleyen Kartal Belediyesi, bu kez el emeği gemi ve diorama modellerini yapan sanatçı Ümit Tohumcu’nun eserlerine ev sahipliği yaptı. Emekli olduktan sonra gemi […]