- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Kartal halkı Başkan Öz’ü seviyor

Kartal Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz,  halkın gönlünde  ayrı bir yer ediniyor. Sokaktaki insanın büyük saygı gösterdiği ve küçük yaramazların “Başkan amcası” Kartal’ın başarılı ve çalışkan Belediye Başkanı Op.Dr.Altınok Öz,” Ben de Kartal’ı ve Kartal halkını çok seviyorum” diyor.

 Özellikle küçük yaramazlara ilgi gösteren, onları bir  öz baba şefkati ile sevdiği bilinen Başkan Öz, sokakta, caddede ve meydanda rastladığı küçük yaramazlarla şakalaşıyor ve onlara yanak uzatıyor.

Güven ve saygı duyuluyor

Kartal’ın çalışkan ve başarılı belediye başkanı Op.Dr. Altınok Öz’ü Kartal halkı da  çok seviyor,güven ve saygı duyuyor.16 ay gibi kısa bir süre içersinde sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerin yanı sıra  Kartal’a,Kartal halkına  kalıcı ve yararlı hizmetler kazandırmaya başlayan Başkan Öz, “ İnsanı yaşat ki,devlet yaşasın” mantığını kendine ilke edindiğini belirtiyor.

Kartal’ın bir dürüstlük abidesi gibi  dimdik  ayakta  duran ve bir lokma haram lokmanın boğazından geçmediğinin altını çizen Başkan Öz’ün bir başka gizli yönü de ortaya çıkmış bulunuyor. Kartal belediye başkanı seçildikten sonra bile yıllarca emek verdiği Doktorluk mesleğini hiçbir maddi karşılık beklemeden sürdürüyor.

Onlarca hastasına şifa verdiği bilinen Op. Dr.Altınok Öz, sessiz sedasız ve Allah rızası için hiçbir karşılık almadan   hastalarını muayene ve tedavi ediyor, onlara şifa sağlıyor.  Bazı hastalarının ameliyatlarını da başarı ile gerçekleştirerek çok sevdiği Doktorluk mesleğinden de kapamadığını söylüyor.

Kartal’ın güzel insanlarının arasında olmaktan çok büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Öz, “ Kartal benim kara sevdam, Kartal’a ve Kartal’ın güzel insanlarına hizmeti ibadet kabul ediyorum. Kartal’ı, Kartal halkını seviyorum. Kartal halkının da beni sevdiğine inanıyorum. Ben tüm Kartallıların belediye başkanıyım. Bir derdi ve ıkıntısı olan herkese kapım açıktır. Halkımın her sıkıntısı ve derdiyle ilgilenmek benim asli görevimdir.

 Halkım sıkıntıdayken, zordayken ben makamımda rahat oturamam,oturmama da imkan yok.İmkanlarım ölçüsünde insanlara yardımcı olmaya çok büyük çaba gösteriyorum. Çünkü ben helal süt emmiş bir annenin haram yemeyen çocuğuyum. Kul hakkı yemem ve yedirmem” şeklinde konuşarak kısa da olsa duygularını dile getiriyor.

Başkan Öz,bazı çevrelerin kendisini yıpratmak ve karalamak için boşuna zaman harcadıklarını da belirtti.

FETHİ SATICI