SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Kademeli Emeklilik Son Durum 2024 | 2000-2008 Arası Sigortalılara Erken Emeklilik Sürprizi

Yayınlanma:
ABONE OL

2000 – 2008 arası SGK girişi olanlar heyecanla bekliyordu. Kademeli emeklilik son durum 2024 belli oldu.

Kademeli emeklilik son dakika gelişmeleri milyonlarca çalışanın gündeminde. Erken emeklilik hayali kuran çalışanlar, özellikle EYT’yi kaçıranlar bu düzenlemeyle birlikte emekli olma hayali kuruyor. Kademeli emeklilik, 2000 2008 arası sigortalılar için büyük önem taşırken yeni gelişmelerde gündeme geldi. Belirli bir prim ve yaş ile birlikte bir çok çalışana erken emeklilik fırsatı çıkacak. Peki kademeli emeklilik ne zaman gelecek? 2000 2008 arası sigortalılara kademeli emeklilik son durum ne?

Milyonlarca çalışan, kademeli emeklilik düzenlemesinin hayata geçmesini bekliyor. Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak, kademeli emeklilik son durum ne gibi soruların yanıtı da merakla takip ediliyor. Sigorta başlangıç tarihi 2000 2008 arası olanları kapsaması beklenen kademeli emeklilik düzenlemesinin torba yasa maddeleri arasında TBMM’ye geldiği ifade edilmişti. Peki kademeli emeklilik çıkacak mı? 2024 kademeli emeklilik ne zaman çıkacak?

KADEMELİ EMEKLİLİK NE ZAMAN ÇIKACAK 2024?

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Noyan Doğan, kademeli emeklilik düzenlemesi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinin milyonlarca kişiyi mağdur ettiğini belirten doğan, bir an önce kademeli emeklilik düzenlemesinin kabul edilmesi ve emeklilik bekleyen çalışanlara bu hakkın verilmesi gerektiğini savundu. Noyan Doğan kademeli emeklilik düzenlemesi ile ilgili hazırlıklar olduğunu da belirtti.

SGK GİRİŞİ 2000 2008 ARASI OLANLARI KAPSAYACAK

Merakla beklenen kademeli emeklilik düzenlemesinin SGK girişi 2000 2008 arası olanları kapsaması bekleniyor. Kademeli emeklilik, sigortalı olarak çalışan kişilerin belirli bir prim gün sayısı ve yaşlarını doldurmaları durumunda emekli olma hakkını sağlıyor. Ancak kademeli emeklilik düzenlemesinde şartlar sigortalılık türüne ve sigorta giriş tarihine göre farklılık Taşıyor.

KADEMELİ EMEKLİLİK SON DURUM NE 2024?

Peki kademeli emeklilikte son durum ne zaman çıkacak? Kademeli emeklilik ile ilgili geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz önemini açıklamalarda bulundu. Her ne kadar Sosyal güvenlik uzmanları kademeli emeklilik düzenlemesinin hazırlandığını iddia etse de cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz böyle bir çalışma olmadığını söyledi. Fakat kademeli emeklilik yerine prim indirimi gibi emeklilik sağlayacak düzenlemelerin hazırlıklarının yapıldığı da belirtildi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve emeklilik sisteminin değişeceğini müjdelemişti.

TBMM’DEN ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ

Diğer yandan TBMM’de Bağ-Kurluları ilgilendiren önemli bir erken emeklilik düzenlemesi daha var. Prim eksiği olanlar için hazırlanan prim indirimi düzenlemesinin kısa süre içinde kabul edilmesi bekleniyor. Bu düzenleme ile Bağ-Kurlular tam 5 yıl erken emeklilik hakkı yakalayacak. Prim indirimi düzenlemesi 7200 prim düzenlemesi olarak da biliniyor. Düzenlemeden yaklaşık 1.6 milyon Bağ-Kurlunun yararlanması bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Emeklilere EK ÖDEME olacak! TBMM’den geçti 2500 TL maaş farkı yatacak

Emekliler için ek ödeme kararı TBMM’de onaylandı. Maaş farkı ödemeleri hesaplara yatacak. Tarihler belli oldu. Milyonlarca emekliye ek ödeme kararı alındı. TBMM onayı ile yapılacak maaş farkı ödeme miktarı belli oldu. SSK ve bağ-kur emeklisi için verilecek ek ödeme miktarı 2500 TL olarak onaylandı. Milyonlarca emekli, herhangi bir başvuru olmadan doğrudan emekli tahsis numarası sonuna […]