SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

NET Hesap! SSK ve Bağ-Kur Emeklisi Temmuz 2024 Zam Oranını Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Milyonların beklediği haber geldi. SSK ve Bağ-Kur emeklisi Temmuz 2024 zam oranını canlı yayında açıkladı.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi Temmuz 2024 zam oranı merakla bekleniyordu. 16 milyon emeklinin beklediği açıklama canlı yayında geldi. Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zam netleşti. Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, katıldığı canlı yayında, emekli maaş zammı için en net hesabı açıkladı. Peki SSK BAĞ-KUR emekli zam oranları ne kadar olacak? Temmuzda emekli maaşlarına ne kadar zam gelecek?

Milyonlarca emekli, enflasyon karşısında eriyen maaşlarının artacağı günü bekliyor. Emekli maaşlarına yasalar gereğince her altı ayda bir zam yapılıyor. Ocak 2024 emekli zammı yüzde 49.25 olmuş, en düşük emekli maaşı ise 10.000 TL olmuştu. Şimdi gözler temmuz ayında emeklilere yapılacak zam oranlarına çevrildi. Türkiye istatistik kurumu şu ana kadar dört aylık enflasyon verisini açıkladı. 3 Haziran tarihinde mayıs ayı enflasyon rakamları da belli olacak. Bugüne kadar emekli maaş zammı oranlarını doğru tahmin eden sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun da katıldığı canlı yayında emekli maaş zamları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Peki temmuz ayında SSK BAĞ-KUR emekli zam oranları ne olacak? 2024 Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

TEMMUZ 2024 EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE OLACAK?

Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun katıldığı canlı yayında Temmuz 2024 emekli maaş zamları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Temmuz ayında SSK ve BAĞ-KUR emeklisine yüzde 25-26 oranında bir enflasyon artışı beklediğini belirten Özgür Erdursun, memur emeklisi için ise beklentisinin yüzde 20 oranında bir artış olduğunu dile getirdi.

Temmuz 2024 emekli maaşı zamlarının 3 Temmuz’da açıklanacağını belirten Sosyal güvenlik uzmanı, SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin enflasyon oranlarında memur ve memur emeklisinin ise toplu sözleşmeye ek enflasyon farkı alacağını ifade etti. Temmuz’da SSK ve BAĞ-KUR emeklisinden memur emeklisinin beş puan düşük zam almasını beklediğini de belirten Özgür Erdursun refah payı beklentisini de açıkladı.

3 TEMMUZ’DA KESİN VE NET ORANLAR BELLİ OLACAK

Emekliler için kritik tarihin 3 Temmuz 2024 olduğunu belirten sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, işçi memur emekli zamlarının aynı gün içinde belli olacağını dile getirdi. Ancak hükümetin vereceği asıl oranın 3 Temmuz ile 20 Temmuz arasında kesinleşeceğini de belirten sosyal güvenlik uzmanı, emekli refah payı zammının cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını söyledi.

2024 yılının Ocak ayında verilen maaş zamlarını örnek gösteren sosyal güvenlik uzmanı, hükümetin üç defa zam oranlarını değiştirdiğini ifade etti. Temmuz ayında da yine benzer gelişmelerin yaşanabileceğini belirten Erdursun, emeklilerin refah düzeyinin artırılması için mutlaka seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade etti.

EMEKLİYE SEYYANEN ZAM YAPILMAZSA SORUN ÇÖZÜLMEZ

Sosyal güvenlik uzmanı Özgür Erdursun, enflasyon karşısında emekli maaşlarının çok ciddi anlamda değer kaybettiğini söyledi. Hükümetin yapması gereken şeyin öncelikle emekli maaşlarının değerini arttırmak olduğunu belirten Özgür Erdursun, 16 milyon emeklinin maaşlarının artışının seyyanen zam ile yapılması gerektiğini vurguladı.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]