SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

MEB’den Öğrencilere Müjde! Okullar 1 Hafta Erken Kapanıyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Millî Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bir son dakika kararı aldı. Bu yıl okullar 1 hafta erken kapanıyor, yaz tatili heyecanı erken başlıyor.

Milli eğitim bakanlığı tarafından yılbaşında açıklanan takvime göre öğrenciler 14 Haziran’da karne alacak ve yaz tatiline başlayacak. Ancak milli eğitim bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak öğrencilere sürpriz müjdeyi duyurdu. Bu yıl okullar bir hafta erken kapanıyor. Öğrenciler, 10- 14 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan etkinlik haftası sayesinde yaz tatiline erken başlama fırsatı bulacak. Peki okullarda etkinlik haftası ne zaman başlıyor?

MEB son dakika açıklamasıyla milyonlarca öğrenciyi heyecanlandırdı. Sürpriz bir karara daha imza atan milli eğitim bakanlığı, yaz tatiline çıkmak için gün Sayan öğrencilere güzel haberi duyurdu. Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan takvim doğrultusunda bu yıl yaz tatili 14 Haziran ‘da başlayacak. Ancak onun öncesinde de öğrencilere bir haftalık mini tatil sürprizi geldi. Milyonlarca öğrenci için okulların son haftasında etkinlik haftası yapılacak.

ÖĞRENCİLER 1 HAFTA ERKEN TATİLE GİRECEK

Milli eğitim bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl öğrenciler için okulların son haftasında etkinlik haftası gerçekleştirilecek. Milyonlarca öğrenciyi kapsayacak olan etkinlik haftası sırasında öğrencilerin yıl boyunca öğrendiklerini pekiştirmeleri ve aynı zamanda daha sosyal ortamda bulunmaları sağlanacak. Milli eğitim Bakanlığının bu kararı öğrencileri de heyecanlandırdı. Çünkü öğrenciler bu sayede yaz tatiline bir hafta erken başlamış olacak.

2024 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milyonlarca öğrenci aynı zamanda 2024 yılı yaz tatili ne zaman başlayacak, okullar ne zaman kapanacak sorusuna da yanıt arıyor. Millî eğitim Bakanlığının takvimine göre okullar 14 Haziran Cuma günü kapanıyor. Öğrenciler 14 Haziran’da karnelerini alacak ve böylelikle de yaz tatiline başlayacak.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2024 2025 eğitim öğretim yılı takvimi de belli oldu. Millî eğitim bakanlığı tarafından açıklanan yeni takvim doğrultusunda 2024 2025 eğitim öğretim yılı Öğretmenler, ilkokul birinci sınıflar ve okul öncesi eğitime başlayacak öğrenciler için 2 Eylül tarihinde başlayacak. Öğrenciler 6 Eylül tarihine kadar uyum haftasına katılacak.

Okullarda birinci dönem ise 9 Eylül 2024 tarihinde başlıyor. Milyonlarca öğrenci yarıyıl tatiline 17 Ocak Cuma günü girecek.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Basında Kartal
06 Temmuz 2024
Kartal’da Gençler İçin Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Yaz Kampı

Kartal Belediyesi ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından hayata geçirilen Makina Hangar-Kartal Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi, yaz boyunca düzenlenen yaz kampı ile çocukları 21. yüzyılın yeterlilik ve yetkinlikleri ile buluşturuyor. Kartal Belediyesi, TMMOB Makine Mühendisleri İstanbul Şubesi, İstanbul Gedik Üniversitesi, Veli-Der (Öğrenci Veli Derneği) ve FESTO iş birliği ile gerçekleştirilen yaz kampında […]

Eğitim
03 Temmuz 2024
Yusuf Tekin Duyurdu! Öğretmenlerin Yer Değiştirme Başvuruları İçin Tarih Verildi!

MEB’den son dakika açıklaması geldi. Öğretmenlerin yer değiştirme başvuruları o tarihte başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sosyal medya hesabı üzerinden öğretmenlere yönelik bir son dakika paylaşımı yaptı. Bakan Tekin paylaşımında öğretmenlerin çalışma ortamlarını düzenlemenin ve eğitimde huzur iklimi oluşturmanın Öncelikle hedefleri olduğunu belirtti. Bakan Tekin milyonlarca öğretmene, yer değiştirme başvuruları için tarihleri duyurdu. Peki […]

Eğitim
30 Haziran 2024
LGS 2024’ün En Başarılı İlleri Belli Oldu! Listenin İlk Sırası Şaşırttı

LGS 2024 sonuçlarının açıklanması ile birlikte en başarılı illerde ortaya çıktı. LGS’de başarı gösteren illerin ilk sırasındaki ilk şaşırttı. İşte 2024 LGS sınavında en başarılı iller… Liselere giriş sınavı 2024 sonuçları dün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. LGS’de en başarılı iller listesi de merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı kaynakları, 2024 LGS sınavında yüksek başarı […]

Eğitim
28 Haziran 2024
LGS Sonuç Sorgulama Ekranı! meb.gov.tr Çöktü Mü? Neden Açılmıyor?

Meb.gov.tr çöktü mü? LGS sonuç sorgulama ekranı neden açılmıyor? İşte LGS sonuçları ve sorgulama ekranı… Meb.gov.tr çöktü mü? Milyonlarca öğrencinin Büyük bir merakla beklediği LGS sonuçları açıklandı. Ancak LGS 2024 sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar siteye giremedi. Bu sebeple meb.gov.tr Çöktü mü sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Şu anda yaşanan yoğunluk nedeniyle siteye ulaşım sağlanamıyor. Peki […]