SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SSK ve Bağ-Kur Emeklisine 2’si 1 Arada EKSTRA İkramiye! TBMM’den 18.700 TL Ek Ödeme Onaylandı

Yayınlanma:
ABONE OL

SSK ve Bağ-Kur emeklisine müjde. Ekstra ikramiye desteği geliyor. TBMM onayı ile Haziran ayında Kurban Bayramı ikramiyesine ek 18.700 TL ilave ödeme verilecek.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için bayram öncesi yeni ödeme çıktı. Emekliler heyecanla 3000 TL Kurban Bayramı ikramiyesi ödemesini beklerken TBMM onayı ile ilave ikramiye geldi. Emekliler 2’si 1 Arada ödemeyle bayrama girecek, rahat bir nefes alacak. Emekliye TBMM onayı ile verilecek 18.700 TL ikramiye ödemesinin detayları da belli oldu. İlave ikramiye ödemesi almak isteyen emekliler acele etsin çünkü bayram öncesi başvurularda son günlere girildi. Emekliler için yeni ek ödemeler, doğrudan IBAN numarasına yatacak. 10.000 TL ve üstü maaş alan tüm emekliler ilave ödeme alabilecek.

Türkiye’deki 16 milyon emekli vatandaş için bu yıl bayram ikramiyeleri yüzde 50 zamlı olarak yatıyor. Emekliler zamlı bayram ikramiyesi ödemelerini yakından takip ediyor. Artık Kurban Bayramına kısa bir süre kalırken emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihleri merakla bekleniyor. Sosyal güvenlik kurumu tarafından açıklanacak olan bayram ikramiyesi ödeme tarihleri doğrultusunda3000 TL’lik ödemeler hesaplara yatacak. Ancak bunun yanı sıra emekliye bir sürpriz haber daha var. TBMM onayı ile emeklilere bayram öncesi 18.700 TL ilave ikramiye yatacak. İlave ikramiye ödemesi tarihleri belli oldu. Emekliler ikisi bir arada ödemeyle sevinçten bayram edecek.

EMEKLİYE 2’Sİ 1 ARADA BAYRAM ÖDEMESİ

SSK ve Bağ-Kur emeklisi için 2’si 1 arada bayram ödemesi onaylandı. Bayram öncesi zaten devlet tarafından verilen 3000 TL ikramiye ödemesi emekliye yatacak. Ancak buna ek olarak bir ilave ikramiye sürprizi de bankalardan geldi. Bankalar, emeklilere verdikleri maaş promosyonlarını bayram öncesi arttırarak adeta ikramiye gibi ek ödeme yapmaya başladı.

EMEKLİYE 18.700 TL EK İKRAMİYE MÜJDESİ

SSK ve Bağ-Kur emeklisine bayram öncesi çifte ikramiye tadında ödeme geliyor. Hem kamu bankaları hem de özel bankalar, emekli maaş promosyonu imkanlarını güncelledi. Emeklilere bankalardan verilecek yeni ikramiye miktarı ise 18.700 TL’ye kadar ulaştı. Hem özel bankalara hem de kamu bankalarına başvuru yaparak bayram öncesi maaş promosyonu alabilirsiniz. Bankaların yeni promosyonlarına başvuru işlemleri de artık mobil uygulama ya da internet bankacılığından çok daha hızlı ve kolay yapılıyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TAKVİMİ BELLİ OLDU MU?

Emeklilerin gündeminden düşmeyen diğer bir konu ise bayram ikramiyesi ödeme tarihleri. Bayram ikramiyesi ödeme takviminin açıklanmadığı merakla bekleniyor. 4A 4B 4C emeklisi için şu anda net bir tarih verilmedi. Önümüzdeki günlerde SGK‘nın detaylı takvimi duyuracağı düşünülüyor. Ancak bayram ikramiyesi ödemeleri geçmiş dönemlere bakıldığında bayramdan bir hafta önceye kadar tamamlanıyor. Bu yıl da yine bayram ikramiyesi ödemelerinin en geç 10 Haziran’a kadar yapılması bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
24 Temmuz 2024
SSK ve Bağ-Kur Emeklisine Yüzde 10 EK ZAM Gelecek! Refah Payı Onaylandı

SSK ve BAĞ-KUR emeklisine EK ZAM geliyor. Beklenen refah payı için nihayet tarih verildi. İşte emekliye ek zam son dakika gelişmesi… Milyonlarca emeklinin şu sıralar en önemli gündemi refah payı zammı olacak mı olmayacak mı sorusu oldu. Emekliler, temmuz ayında yapılan kök maaş zammını beğenmiyor. Milyonlarca emekli için ilave zam beklentisi hala devam ediyor. Özellikle […]

Ekonomi
24 Temmuz 2024
Erken Emeklilik Hesabı Sil Baştan! 1997-1999-2004 SGK Girişlilere Müjde Geldi

Erken emeklilik için yeni yaş prim hesabı çıktı. 1997-1999-2004 SGK girişliler artık az primle daha erken emekli olabiliyor. Eksik primi olan, prim borcu olan milyonlarca kişiye güzel haber geldi. Erken emeklilik piyangosu yeniden çıktı. 1997-1999-2004 SGK girişlilere az primle erken emeklilik var. Yaş, prim, gün hesabı sil baştan değişti. İşte SSK ve Bağ-Kurlular için yeni […]

Ekonomi
24 Temmuz 2024
Asgari ücretliye büyük jest geldi! Ara zam son dakika

Son dakika… Asgari ücrete ara zam müjdesi verildi. 5000 TL ilave zam gündemde. İşte merakla beklenen asgari ücret zammı tarihi… Asgari ücretli milyonlarca çalışan için son dakika haberi geldi. Uzun süreden beri tartışmaları devam eden asgari ücrete ara zam var mı yok mu konusu açıklığa kavuştu. Beklenen zam haberi verildi. 17.002 TL olan asgari ücretin […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Migros’ta 1 alana 1 bedava kampanyası! 24 Temmuz’da bitiyor acele edin

Migros Market yeni bir alana bir bedava kampanyası ile dikkat çekiyor. Acele eden yakalar çünkü 24 Temmuz’da kampanya bitiyor. Son zamanlarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş yükseliş vatandaşa isyan etme noktasına getirmişti. Ancak Migros Market kampanyaları ile ekonomik ve kaliteli alışveriş fırsatları sunmaya devam ediyor. Migros’ta bu hafta yeni bir alana bir bedava kampanyası başladı. Ucuz […]