SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Müjde! Seyyanen İLAVE ZAM Kararı Verildi

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye seyyanen zam sürprizi gece yarısı geldi. İlave zam kararı sadece o emeklileri kapsıyor.

Türkiye’de 16 milyondan fazla emeklinin son dönemde tek gündemi maaş zamları oldu. Bir yandan kök maaş zammı yakından takip edilirken bir yandan da seyyanen zam ya da intibak zammı olur mu sorusuna yanıt aranıyor. Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından milyonlarca emekliyi ilgilendiren Mayıs ayı enflasyon verileri açıklandı. Bu veri ile birlikte Temmuz ayı emekli kök maaş zammı da aşağı yukarı şekillendi. Ancak emeklilere bir müjdeli haber daha var. Sadece 4C emeklisine seyyanen zam da gelecek. İşte memur emeklisini ilgilendiren son dakika haberi…

Uzun süreden beri 3600 ek gösterge düzenlemesi gündemde. Memur ve memur emeklisinin yakından ilgilendiren yeni düzenlemenin tarihi merak ediliyor. Bir yandan da 3600 ek gösterge düzenlemesiyle memurlara ve memur emeklisine gelecek olan artışlar yakından takip ediliyor. Peki 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Memur emeklisine 3600 ek gösterge zammı ne kadar olacak?

3600 EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİYLE 4500 TL SEYYANEN ZAM

Memur ve memur emeklisinin heyecanla takip ettiği 3600 ek gösterge düzenlemesi için geri sayım sürüyor. Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat işıkhan geçtiğimiz günlerde bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, memur ve memur emeklisine söz verdiklerini ve göstergelerin 3600’e yükseltileceğini söylemişti. Yeni düzenlemeyle birlikte meslekte 25 yılını dolduran ve birinci kademeye yükselen tüm memurların göstergeleri artık 3600’e yükselmiş olacak.

Gösterge artışıyla birlikte memur ve memur emeklisine yeni zam haberleri de yolda. Çalışan memurlar için henüz zam oranları netleşmedi ancak memur emeklisi gösterge artışından 4500 TL’lik bir ilave zam elde edecek. Memur emeklisinin ikramiyesi de artacak.

EMEKLİ İKRAMİYE ARTIŞI 150.000 TL’Yİ BULACAK

Yeni ek gösterge düzenlemesiyle birlikte memur emeklisinin ikramiye artışı 150.000 TL’yi bulacak. Yani memurlar ek göstergelerinin artmasıyla beraber emeklilik ikramiyelerinin 150.000 TL fazla almış olacak.

3600 EK GÖSTERGE NE ZAMAN ÇIKACAK?

Şimdi milyonlarca memur ve memur emeklisi 3600 ek gösterge düzenlemesinin hayata geçeceği tarihi bekliyor. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığı tarafından hazırlanan yeni düzenlemeye ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak torba yasa maddeleri arasında bu düzenlemenin de Meclis’e geldiği biliniyor. Tbmm tatile girmeden önce düzenlemenin kabul edileceği ve hayata geçeceği konuşulanlar arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının net bir bilgilendirme yapması bekleniyor.

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

“3600 ek gösterge,” Türkiye’deki kamu çalışanları için maaş ve emeklilik haklarını belirleyen önemli bir terimdir. Ek gösterge, memurların maaşlarını ve emeklilik ikramiyelerini etkileyen bir katsayıdır. Ek gösterge rakamı arttıkça, memurların maaşları ve emeklilik ikramiyeleri de artar.

Maaş Üzerindeki Etkisi: Ek gösterge rakamının yükselmesi, memurların maaşlarını doğrudan artırır. 3600 ek gösterge, özellikle öğretmenler, polisler, hemşireler ve din görevlileri gibi belirli kamu çalışanları için maaş artışı anlamına gelir.

Emeklilik İkramiyesi ve Maaşı Üzerindeki Etkisi: Ek gösterge rakamı, emeklilik ikramiyesini ve emekli maaşını da etkiler. 3600 ek göstergeye sahip bir memur, emekli olduğunda daha yüksek ikramiye ve maaş alır.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]