SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye EK ZAM, Asgari Ücretliye 2. ARA ZAM! Son Dakika Net Karar Alındı

Yayınlanma:
ABONE OL

Ak Parti kulisi emekli ve asgari ücretliyi yıktı. Kızılcahamam Kampı’nda karar alındı, emekliye ek zam asgari ücretliye 2. Ara zam gelecek mi?

Emekli ve asgari ücretliler için son dakika haberi geldi. Ak Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda yeni haberler sızdı. Emeklilere ek zam yapılmaması, asgari ücretliye ikinci ara zam yapılmaması kararı alındı. Emekli ve asgari ücretliler bu karara isyan edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesim ve net talimat verdiği öğrenildi. Peki Temmuz’da maaş artışı nasıl olacak?

Ak Parti’nin Kızılcahamam kampı yapıldı. Kamptan gelen yeni külis bilgileri ise emekli ve asgari ücretliyi bir hayli üzecek. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kamp sonucunda ekonomide gerçekçi popülizmden uzak bir ekonomik politikası uygulanmaması konusunda kararlılık mesajı verdiği öğrenildi. Bu durumda asgari ücretliye 2. Ara zam gelmeyecek. Aynı zamanda emeklinin beklediği temmuz zammına ek ilave artış da yapılmayacak. Asgari ücretli ve emekli alınan bu kararla isyan edecek.

KIZILCAHAMAM KAMPI’NDAN KÜLİS BİLGİSİ SIZDI

Ekonominin gazetesinden derlenen habere göre, ak Parti, ekonomide yapısal reformları da içeren düzenlemelerle gerçekçi adımlar atmak konusunda kararlı. Önümüzdeki dönemlerde yapılacak düzenlemeler ve atılacak adımlarla birlikte ekonominin düzeltilmesi planlanıyor.

EMEKLİYE REFAH PAYI ZAMMI VE ASGARİ ÜCRETE 2. ZAM YAPILMAYACAK

Bu doğrultuda, asgari ücret ve emekli maaşlarındaki iyileştirmeler de hayal olacak. Son dönemlerde muhalefet tarafından istenen talepler gerçekçi bulunmazken ak Parti’nin gündeminde asgari ücrete 2. Zam yer almadığı öğrenildi. Aynı zamanda emeklilere yıllardır verilen refah payı zammı da kaldırılacak. Yani emekliler temmuz ayında sadece enflasyon zammı alacak ilave bir artış yapılmayacak. Asgari ücretliler ise 2024 Ocak ayında belirlenen asgari ücreti almaya devam edecek. Asgari ücrete ikinci zam olmayacak, kök maaşlar dahil ilave bir artış emekliye de yapılmayacak.

VERGİ DÜZENLEMESİ GELİYOR

Hükümet, enflasyonu tek haneye düşürmek için çalışmalar yürütmeye devam ederken genel seçimler öncesi bu hedefe ulaşmak için yeni çalışmalarda yapılacak. Önümüzdeki günlerde mali tedbirler hükümetin öncelikli gündemi olacak. Diğer yandan vergi de adalet ve etkinliğin sağlanmasının en önemli konu olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’deki büyük şirketlerin yeteri kadar vergi ödememesine dikkat çektiği bu durumun da kamuoyunda adaleti zedelediği konusunda talimat verdiği öğrenildi.

BAKAN ŞİMŞEK’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Hazine ve maliye Bakanı Mehmet Şimşek konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde NTV’ye açıklamalarda bulunmuştu. Türkiye’de kurumlar vergisi ödeyen mükelleflerin büyük kısmının uzun zamandan beri zarar beyan ettiğini belirten Mehmet Şimşek, 20 yıl boyunca zarar eden bir şirketin açık olmasının mümkün olmadığını söylemişti. Mehmet Şimşek’in bu açıklaması Kızılcahamam‘daki değerlendirmelere de yansıdı. Büyük şirketlere daha detaylı denetimler gelecek.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
16 Milyon Emekliye TAHSİS NO’ya Göre Zamlı Ödeme! Pazartesi 08.30’da Başlıyor

16 milyon emekliye tahsis numarası sonuna göre ödeme yapılacak. Zamlı ödemeler pazartesi 08.30’da başlıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Sevindirici haber Az evvel verildi. 16 milyon emekli için zamlı ödemeler başlıyor. Emekli tahsis numarası sonuna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin IBAN numarasına ödemeler yatacak. Pazartesi 08.30’da başlayacak olan ödemelere ilişkin SGK’dan son dakika açıklaması geldi. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
1993-2019 SGK Girişliler Yaşadı! Erken Emeklilik Listesi Yayımlandı

SGK girişi 1993-2019 arası olanlar için yeni erken emeklilik listesi yayınlandı. Adı soyadı listede olanlar emeklilik biletini kapıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda rahatlamak isteyen milyonlarca çalışan erken emeklilik fırsatlarını yakalamak ve bir an önce çalışma hayatını tamamlamak istiyor. EYT düzenlemesi bu konuda önemli bir fırsat sunmuş Yaklaşık 5 milyon kişi için erken emeklilik yolu açılmıştı. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]