SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Sıcak sevmeyene müjde! Yağışlar geri dönüyor: İstanbul, İzmir rahat bir uyku çekecek

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye’de haziran ayinin ilk gününden itibaren sıcak havalar etkisini gösterdi. Afrika sıcakları nedeniyle bunalanları sevindirecek haber geldi.

Türkiye’nin 81 ilinde haziran ayinin ilk günü itibarıyla hava sıcaklıkları arttı. Hatta öyle sıcaklık artışı yaşandı ki bir anda termometrelerinin 44 dereceyi gösterdiği iller bile oldu. Bunaltıcı sıcakları sevmeyenler için güzel haber Meteoroloji’den geldi. Sağanak yağış geri dönüyor. Meteoroloji Genel müdürlüğü, İstanbul başta olmak üzere bir çok il için yağış uyarısı yaptı. İstanbul İzmir Ege o tarihten itibaren nefes alacak.

Sıcaktan bunalanlar için Meteoroloji Genel müdürlüğünden güzel haber geldi. Türkiye genelinde 1 Haziran tarihinden itibaren Afrika sıcakları etkisini gösterirken bazı illerde termometreler 40 derecenin üstüne çıktı. İstanbul’da ise bugün en sıcak gün yaşandı. Sıcak havayı sevmeyenler için sürpriz haber geldi. NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan, sıcaklıkların düşeceği ve yağışların yeniden döneceği tarihi açıkladı.

O TARİHTEN İTİBAREN SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan, son hava durumu tahminlerini değerlendirdi. Sıcak hava dalgasının erkenden yüzünü gösterdiğini belirten çalışkan, şu anda Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-8 derece üstünde seyrettiğini söyledi. Bugün Marmara ve Ege’de en sıcak günün yaşandığını belirten çalışkan, İstanbul’da gölgede sıcaklıkların 35 dereceye kadar yükseldiğini söyledi. Bursa Balıkesir gibi illerde 38 39 derece sıcaklık görüldüğünü belirten çalışkan, Antalya’da 40, Aydın’da 42, İzmir’de 38, Adana’da 41, Ankara ve Bolu tarafında ise 34 civarında sıcaklık görüldüğünü ifade etti.

CUMA GÜNÜ YAĞIŞLAR GERİ DÖNÜYOR

Çalışkan hava sıcaklıklarının çarşamba ve perşembe günü de devam edeceğini belirtirken iki gün sonrasında ise sıcaklıkların düşeceğini ve yağışların yeniden görüleceğini müjdeledi.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte İstanbul’da İzmir’de sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek. Rusya tarafından gelen poyraz rüzgâr da İstanbul ve Marmaray’ı serinletecek. 5-6 derece düşecek olan sıcaklıklar Türkiye genelinde vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlayacak. Sıcaklıkların düşüşü ile beraber de yağışlar etkili olacak.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
25 Temmuz 2024
Ankara, Bolu Karabük ve Çankırı DİKKAT! Bu Akşam Saatlerinde Geliyor

Ankara Bolu Karabük Çankırı için son dakika uyarısı geldi. Bugün akşam saatlerinde bu illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bolu Karabük ve Çankırı için son dakika uyarısı yayınladı. Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün akşam saatlerinde bu illerimizde kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirildi. Vatandaşların sağanak yağış sırasında oluşabilecek […]

Genel
25 Temmuz 2024
Dilan Polat yine tahliye olamadı

Dilan Polat’ın avukatları tarafından yapılan tutukluluğa itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Dilan Polat’ın tutukluluk hali devam edecek. Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 5 tutuklu Sanığın avukatları, Masak raporunu gerekçe göstererek tutukluluğa itiraz etmişti. 19 Temmuz’da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunan avukatların Talebini de değerlendiren mahkeme tahliye talebini reddetti. Dilan Polat’ın […]

Genel
25 Temmuz 2024
Karar çıktı: Eylem Tok Türkiye’ye iade edilecek

İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı aracı ile çarptığı Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran anne Eylem Tok hakkında karar çıktı. İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin çarpan ve ölümüne sebep olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran Eylem Tok’un ABD’de görülen duruşmasında karar çıktı. Son dakika haberine göre eylem Tok’un Türkiye’ye […]

Genel
24 Temmuz 2024
Mersin sahilinde halay çeken PKK’lılalara “Ölürüm Türkiyem” dinletildi

Mersin’de Geçtiğimiz günlerde sahilde PKK ile başı Abdullah Öcalan sloganları atarak halay çeken bir grup gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan gruba Ölürüm Türkiye’m dinletildi. Mersin’de kaydedilen görüntülerde PKK’lı olduğu tahmin edilen bir grup sahilde halay çekerken terörist başı Abdullah Öcalan sloganları atmıştı. Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda O grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan gruba […]