SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Meclis’ten Emekli Bayram İkramiyesi Kararı! Yeni Miktar 8000 TL Oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ile ilgili meclisten son dakika kararı çıktı. Bayram ikramiyesi miktarı güncellendi, yeni ödeme 8000 TL olarak yapılacak.

Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihlerini takip ediyor. Bu yıl hükümet tarafından belirlenen bayram ikramiyesi miktarı 3000 TL olmuştu. Ancak meclis kararıyla bayram ikramiyesi miktarı değişti. Kurban Bayramı’nda ödenecek yeni ikramiye 8000 TL’ye yükseldi. Peki kimler Kurban Bayramı ikramiyesini zamlı alacak? Yeni bayram ikramiyesi kimlere ödenecek?

Milyonlarca emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri için geri sayıma geçti. Bugün yapılan kabine toplantısından hemen sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni bayram ikramiyesi ödeme takvimini duyurması bekleniyor. SSK Bağ-Kur, memur emeklisi 16 milyon kişi bayram ikramiyesi ödemesi alacak. Ancak bayram ikramiyesi ile ilgili sevindirici yeni bir gelişme daha yaşandı. Meclis kararıyla bayram ikramiyesi miktarı güncellendi. O ilde yaşayan emeklilere 8000 TL ikramiye ödenecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ İLE İLGİLİ MECLİS KARARI ÇIKTI

Milyonlarca emekliliğin geçim sıkıntısı bugünlerde sık sık konuşulan konular arasında yer alıyor. Emekliler maaşlarında iyileştirme için temmuz ayini bekliyor. Bir yandan da Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi ödemeleri merakla takip ediliyor. Hükümet bu yıl emeklilere 3000 TL bayram ikramiyesi ödenmesine karar vermişti. Ancak o ilde yaşayan emekliler daha şanslı oldu.

Adana’nın Ceyhan Belediyesi meclis kararıyla emekli bayram ikramiyesi miktarını arttırdı. Belediye Meclisi’nden alınan karar doğrultusunda kentte yaşayan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi emeklilere 5000 TL ek ikramiye ödemesi yapılacak. Yani Adana Ceyhan’da yaşayan emekliler 8000 TL’lik ikramiye almış olacak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Adana Ceyhan Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre 8000 TL bayram ikramiyesi ödemesi kentte yaşayan dar gelirli emeklilere verilecek. 10.000 TL maaş alan emekliler, bayram ikramiyesi için belediyeye giderek başvuru yapabilecek. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi bir emekliyseniz hemen kentteki belediyeye giderek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilir bayram öncesi 5000 TL ilave ikramiye alabilirsiniz.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ile ilgili bugün kritik gün. Bayram ikramiyesi ödeme tarihlerinin bugün yapılacak kabine toplantısının hemen ardından duyurulması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine sonrası açıklama yapacağı tahmin edilirken ödeme tarihlerine ilişkin 10 Haziran düşünülüyor. Yani emekliler bayram ikramiyesi ödemelerine 10 Haziran tarihinde kavuşabilir. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi Bayram ikramiyesi ödemelerini farklı tarihlerde alacak. SGK‘dan net takvimin bugün içinde açıklanacağını düşünülüyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
14 Temmuz 2024
3’lü Müjde Emekliye Geldi! Ek Zam Değişti, Yeni Oran Belli oldu

Emekliye ek zam formülleri yeniden değişti. Üçlü müjde verildi, emekli maaşlarına yapılacak ilave zam belli oldu. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş yapılan ek zam görüşmelerinden çıkacak kritik kararı bekliyor. SSK ve Bağkur emeklisinin kök maaş zammı değişecek. Aynı zamanda en düşük emekli maaşına da ilave zam yapılacak. Gözler hükumete çevrilirken yeni bir son dakika haberi […]

Ekonomi
14 Temmuz 2024
Emeklilere ‘Gemiş Olsun’! SGK Uzmanı Acı Tabloyu Açıkladı

Emeklilere kötü haber geldi. SGK Uzmanı acı tabloyu açıkladı. Emekli maaşlarında kritik detay ortaya çıktı. En düşük emekli maaşı zammı için geri sayım sürüyor. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni zamlı emekli maaşlarını açıklaması bekleniyor. Ancak SGK Uzmanı Dilek Ete, emeklilerin dünyasını başına yıkacak açıklamayı yaptı. En düşük emekli maaşında acı tabloyu açıklayan Ete, ‘Gemiş Olsun’ diyerek […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Devlet Destekli 350 bin TL Veriliyor! 12 Ay Tek Kuruş Geri Ödeme Yok

12 ay geri ödemesiz devlet destekli kredi müjdesi geldi. Tam 350.000 TL verilecek. İşte şartlar… Acil paraya ihtiyacı olanlar, bankaların yüksek kredi faiz oranları yerine devlet destekli kredileri tercih ediyor. Özellikle yeni iş kuracak ya da işini büyütecek olanlar için yeni fırsat KOSGEB ve Halkbank işbirliği ile geldi. Yeni girişimciler için yepyeni bir devlet destekli […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Mehmet Şimşek ONAYLANDI! En Düşük Emekli Maaşı 12.000 TL

SSK ve bağ-kur emeklisi en düşük emekli maaşı zammı son dakika gelişmesi. 12.000 TL için onay çıktı. Mehmet Şimşek kesin kararı verdi. Son dakika haberi… 1.8 milyon emekli için en düşük emekli maaşı zam hesaplaması sürüyor. Temmuz ayında yapılan %24.73 zam ile emekli maaşları artmış da ancak milyonlarca emekli 0 zam tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. […]