SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Müjde 18.45’te geldi Haziran ayında ÇİFT MAAŞ Kıyağı: En Az 20.000 TL Yatacak

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye Haziran ayında çift maaş müjdesi geldi. Saat 19.15’te kıyak duyuruldu. Milyonlarca emekliye en az 20.000 TL ödeme yatacak.

16 milyon emekli için haziran ayı adeta sürprizlerle dolu şekilde geçiyor. Hem devlet destekli ödemeler hem de bankalar tarafından sağlanan promosyon ve kredi fırsatları emekliyi rahatlatıyor. Kurban bayramına sayılı günler kala emekli bayram ikramiyesi takvimi açıklandı. Milyonlarca emekli için Ekstra bir destek sağlayacak olan bayram ikramiyesi ödemeleri 14 Haziran’a kadar hesaplara yatacak. Buna ek olarak emekliye bir sürpriz haber daha var. 16 milyon emekli için bankalardan da çok cazip ve cömert teklifler geldi. Emekliler Haziran ayında bankaların kampanyalarıyla en az 20.000 TL’ye Varan ödeme desteği alacak. Emekliye adeta çift maaş gibi gelecek olan ödemelerin detayları belli oldu. 4A 4B 4C emeklisinin tamamı ödeme fırsatlarından faydalanabiliyor.

Emekli maaşı alan Milyonlarca kişi için Kurban Bayramı öncesi bankalardan peş peşe promosyon Güncellemeleri geliyor. Birçok banka bayrama özel olarak yeni ve cömert teklifler hazırladı. Ayrıca Buna ek olarak, Haziran ayı maaş ödemelerinin de öne çekileceği konuşuluyor. Şu anda bankalardan maaşla birlikte promosyon olacak Emeklilere 20.000 TL’ye kadar fırsat sunuluyor. Peki güncel promosyon ödemeleri ne kadar soru işareti emekli bayram ikramiyesi ödemeleri ne zaman yapılacak?

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONLARI HAZİRAN 2024

Haziran ayında emekli maaş promosyonu kampanyaları güncellendi. Kurban bayramına sayılı günler kala emekli maaş promosyonlarına yapılan artışla birlikte milyonlarca emeklinin bütçesi rahatlayacak. SSK bağ-kur 4c emeklisi için bankalarda en az promosyon 8.000 TL’ye en fazla promosyon 18.000 TL’ye yükseldi. Emekliye en yüksek promosyon veren bankalar ise ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Albaraka Türk ve Akbank oldu.

KAMU BANKALARININ EMEKLİ PROMOSYONLARI NE KADAR?

Kamu bankaları da Emekliye promosyon veren bankalar listesinde yer alıyor. Ziraat Bankası vakıfbank ve Halkbank’ın Haziran 2024 promosyon miktarları en az 8.000 TL en fazla 12.000 TL olacak şekilde güncellendi. Tüm emeklilere kapılarını açan kamu bankaları aynı zamanda dul ve yetim aylığı alanlara da 5000 TL promosyon ödüyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Bayram öncesi emeklilere bayram ikramiyesi ödemesi de devlet tarafından yapılacak. 3000 TL olarak belirlenen bayram ikramiyesi ödeme takvimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Bayram ikramiyesi ödemeleri, 10 Haziran’da başlayacak ve 14 Haziran’da kuruma göre tamamlanacak. SSK bağ-kur ve 4C emeklileri farklı tarihlerde bayram ikramiyesi ödemesi alacak. Maaş alma günlerine göre bayram ikramiyesi ödeme günleri de değişiklik gösteriyor.

FAİZSİZ KREDİ KAMPANYALARI DA SÜRÜYOR

Diğer yandan Bankaların emekli maaşını taşıyan emekli müşterilerine yönelik faizsiz kredi kampanyaları da devam ediyor. Emekliye faizsiz kredi fırsatları maaş taşıma karşılığında sağlanıyor ve genellikle 6 ay vadeli şekilde veriliyor. Şu anda 25.000 TL ile en yüksek faizsiz kredi veren banka Akbank oldu. Akbank mobil uygulama üzerinden başvuru yapanlar bayram öncesi faizsiz kredi desteği alarak rahat bir nefes alabilecek.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Migros’ta 1 alana 1 bedava kampanyası! 24 Temmuz’da bitiyor acele edin

Migros Market yeni bir alana bir bedava kampanyası ile dikkat çekiyor. Acele eden yakalar çünkü 24 Temmuz’da kampanya bitiyor. Son zamanlarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş yükseliş vatandaşa isyan etme noktasına getirmişti. Ancak Migros Market kampanyaları ile ekonomik ve kaliteli alışveriş fırsatları sunmaya devam ediyor. Migros’ta bu hafta yeni bir alana bir bedava kampanyası başladı. Ucuz […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Beklenmedik sürpriz! En düşük emekli maaşı 19 bin 422 TL’ye yükseliyor

Milyonlarca emekli ve memur için beklenmedik sürpriz geldi. En düşük emekli maaşı 19.422 TL’ye yükseliyor. Milyonlarca memur ve emekli vatandaş Temmuz ayında zamlı maaşlarını alıyor. Temmuz 2024 itibariyle SSK ve bağ-kur emekli maaşlarına %24.73, memur ve memur emeklisi maaşlarını ise %19.31 oranında zam gelmişti. En düşük emekli maaşı ise Geçtiğimiz günlerde alınan kararla 12.500 TL’ye […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]