SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Meteoroloji Uyardı: Hem Sıcak Hem Yağış 2’si 1 Arada Geliyor

Yayınlanma:
ABONE OL

MGM’den kritik uyarı. Sıcak havalar yerini yağışlara bırakacak denmişti ancak, öyle olmayacak. Hem sıcak, hem yağış bir arada geliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 7 Haziran hava durumu raporunu açıkladı. Ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve bazı bölgelerde yerel kuvvetli yağışların etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından 7 Haziran 2024 tarihli hava durumu raporu yayımlandı. Raporda, yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği ve bazı bölgelerde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği belirtildi. Özellikle İç Ege’nin doğusu ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında yaşanabilecek olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

HAVA DURUMU DEĞERLENDİRMESİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre, kuzey ve iç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Toroslar Mevkii, İç Anadolu (Yozgat ve Sivas hariç), Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Artvin çevreleri ile Trabzon ve Rize’nin iç kesimlerinde yer yer çok bulutlu hava ve yerel sağanak gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerde ise havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK TAHMİNLERİ

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, ülke genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Bu durum, özellikle sıcak havalara karşı hassas olan vatandaşlar için dikkat edilmesi gereken bir husus olarak belirtiliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, öğle saatlerinden sonra İç Ege’nin doğusu ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceğini vurguladı. Bu bölgelerde yaşanabilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği bildirildi.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU

Kuzey ve İç Ege: Yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Batı Akdeniz’in İç Kesimleri ve Toroslar Mevkii: Parçalı ve az bulutlu.

İç Anadolu: Yozgat ve Sivas hariç, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Batı Karadeniz’in İç Kesimleri: Yerel sağanak yağışlı.

Doğu Anadolu’nun Kuzeydoğusu: Yerel sağanak yağışlı.

Balıkesir, Bursa, Bilecik, Artvin, Trabzon ve Rize’nin İç Kesimleri: Yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Vatandaşların güncel hava durumu tahminlerini takip etmeleri ve belirtilen bölgelerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları önemle vurgulanmaktadır.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
25 Temmuz 2024
Ankara, Bolu Karabük ve Çankırı DİKKAT! Bu Akşam Saatlerinde Geliyor

Ankara Bolu Karabük Çankırı için son dakika uyarısı geldi. Bugün akşam saatlerinde bu illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara Bolu Karabük ve Çankırı için son dakika uyarısı yayınladı. Meteorolojiden yapılan uyarıda bugün akşam saatlerinde bu illerimizde kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirildi. Vatandaşların sağanak yağış sırasında oluşabilecek […]

Genel
25 Temmuz 2024
Dilan Polat yine tahliye olamadı

Dilan Polat’ın avukatları tarafından yapılan tutukluluğa itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Dilan Polat’ın tutukluluk hali devam edecek. Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 5 tutuklu Sanığın avukatları, Masak raporunu gerekçe göstererek tutukluluğa itiraz etmişti. 19 Temmuz’da Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesine başvuruda bulunan avukatların Talebini de değerlendiren mahkeme tahliye talebini reddetti. Dilan Polat’ın […]

Genel
25 Temmuz 2024
Karar çıktı: Eylem Tok Türkiye’ye iade edilecek

İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı aracı ile çarptığı Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran anne Eylem Tok hakkında karar çıktı. İstanbul’da ehliyetsiz kullandığı lüks araçla Oğuz Murat Aci’nin çarpan ve ölümüne sebep olan oğlu T.C.’yi yurt dışına kaçıran Eylem Tok’un ABD’de görülen duruşmasında karar çıktı. Son dakika haberine göre eylem Tok’un Türkiye’ye […]

Genel
24 Temmuz 2024
Mersin sahilinde halay çeken PKK’lılalara “Ölürüm Türkiyem” dinletildi

Mersin’de Geçtiğimiz günlerde sahilde PKK ile başı Abdullah Öcalan sloganları atarak halay çeken bir grup gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan gruba Ölürüm Türkiye’m dinletildi. Mersin’de kaydedilen görüntülerde PKK’lı olduğu tahmin edilen bir grup sahilde halay çekerken terörist başı Abdullah Öcalan sloganları atmıştı. Mersin Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda O grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan gruba […]