SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Bitti sanmayın! Yeni sıcak hava dalgası için tarih verildi

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları bugün düşüyor. Ancak bitti diye sevinmeyin. Çünkü yeni sıcak havada algısı O tarihte geliyor.

Türkiye genelinde hava sıcaklıkları 1 Haziran itibariyle artmış bunaltıcı ve kavurucu sıcaklar hakim olmaya başlamıştı. Bugün itibariyle sıcaklıkların düşeceği belirtilirken bazı illerde sağanak yağışlarda başladı. Ancak Profesör Doktor Orhan Şen Kurban Bayramı öncesi yeni bir sıcak hava dalgası için uyarı yaptı. Hava sıcaklıklarının yeniden artacağını belirten Orhan Şen, vatandaşları sağlık anlamında uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri açıklandı. Yayınlanan sonra para göre İç Ege, Kuzey Ege, Batı Akdeniz’in iç resimleri, İç Anadolu, Toroslar Mevkii, Batı Karadeniz’in hiç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Bursa Balıkesir Bilecik ve Artvin çevrelerinde yağış bekleniyor. Yine Trabzon ve Rize’nin de iç kesimlerinde havanın yer yer çok bulutlu ve genel anlamda da gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

O BÖLGELERE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İç Anadolu Bölgesi’ne kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. İç Anadolu Bölgesi’nde özellikle Ankara çevrelerinde Dün akşam çok şiddetli yağışlar etkili olmuştu. Bu yağışlar hafta sonu boyunca da devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Bu sebeple bölgede yaşayanların tedbirli olmalarını istedi.

YENİ SICAK HAVA DALGASI GELİYOR

Diğer yandan meteoroloji uzmanı Orhan Şen’den de önemli bir uyarı geldi. Geçtiğimiz hafta etkisini göstermeye başlayan Afrika sıcakları bugün itibariyle Yurdu terk ediyor. Ancak bu defa daha kuvvetli sıcaklar geliyor.

CNN Türk meteoroloji danışmanı Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Özellikle Çarşamba gününe dikkat çekti. Yeni sıcak hava dalgasının geleceğini ve bu defa daha kuvvetli olacağını belirten Orhan Şen Özellikle etkilenecek illerin listesini yayınladı.

Önümüzdeki hafta çarşamba günü itibarıyla Batı bölgelerde hava sıcaklıkları artacak. Marmara Bölgesi İstanbul dahil olmak üzere çok kuvvetli sıcaklarla mücadele edecek. Ege bölgesi Akdeniz Bölgesi Güneydoğu Anadolu Bölgesi de yine sıcaklık artışından nasibini alacak bölgeler arasında yer alıyor. Önemli sağlık sorunları olanların bu süreçte dışarıya çıkmamaları istendi.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
24 Temmuz 2024
Yağmur geliyor! Sıcaklıkların düşeceği tarih belli oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Temmuz hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Özellikle o bölgelerde yaşayanlara serinleten haber verildi. Sıcaklıklar düşecek, sağanak yağış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Temmuz 2024 Çarşamba yeni hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden ilerlenen bilgilere göre hava sıcaklıkları doğu ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece arasında azalıyor. Yine Doğu Akdeniz ve Doğu […]

Genel
24 Temmuz 2024
Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu

Akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim var mı? Son dakika haberi az önce geldi. Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu. Araç sahipleri Temmuz ayının son günlerinde akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim olacak mı sorusuna yanıt arıyor. Son olarak ÖTV zammı ile artan akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler var. Peki akaryakıtta indirim var mı? 2024 Temmuz […]

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]