SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 5000 TL’lik EK İKRAMİYE Meclis’ten Geçti! Bayram İkramiyesi Değişti

Yayınlanma:
ABONE OL

Bayrama sayılı günler kala flaş karar çıktı. Emekli bayram ikramiyesi miktarı arttı. Meclis kararı ile EK İKRAMİYE onaylandı.

Emekli kurban bayramı ikramiyesi ile ilgili önemli gelişme. Bayrama sadece sayılı günler kala ikramiye miktarına güncelleme yapıldı. Bayram ikramiyesi ek 5000 TL daha ödeme yapılacak. Emekliler, bayram öncesi sevindirici gelişmeyle mest olacak. Peki hangi emekliler 5000 TL ek ikramiye alacak? Emekli kurban bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri ne zaman?

Milyonlarca emekli için devlet tarafından kurban bayramı ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Bayram ikramiyesi ödeme tarihlerine ilişkin detaylar da geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. SGK’da detaylı bir ödeme takvimi yayınladı. Artık bayrama sayılı günler kala, emekli bayram ikramiyesi ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi. Meclis kararıyla emeklilere ek ikramiye verilecek. 5000 TL’lik ek ikramiye tarihi belli oldu.

EMEKLİYE 5000 TL EK İKRAMİYE MECLİSTEN GEÇTİ

Emekli maaşı alanlar için Adana’nın Ceyhan ilçesinden sürpriz bir karar çıktı. Ceyhan Belediyesi meclisinde alınan karar doğrultusunda ilçede yaşayan dar gelirli ve ihtiyaç sahibi emeklilere ek bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak. 5000 TL ek ikramiye ödemesi belediye meclisinde onaylandı. Emekliler, belediyeye hemen başvuru yaparak ek ikramiye alabilecek. Kurban Bayramı’nı bir hafta kalırken belediye Meclisi’nden alınan karar milyonlarca emekli arasında Sevinç yarattı.

YENİ İKRAMİYE MİKTARI 8000 TL OLDU

Böylece Adana’nın Ceyhan ilçesinde yaşayan emeklilere verilecek toplam ikramiye miktarı 8000 TL’ye yükselmiş oldu. Bu ödemenin 3000 TL’si devlet tarafından 5000 TL’si ise Adana Ceyhan Belediyesi tarafından yapılacak. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu ödemenin sadece ihtiyaç sahibi emeklilere yönelik olması.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TAKVİMİ

Türkiye’de SSK Bağkur ve 4C emeklisi 16 milyondan fazla vatandaş bulunuyor. Emekliler Türkiye’nin en önemli sosyal grubunu oluştururken bayram ikramiyesi ödeme tarihleri de merakla araştırıyordu. Beklenen haber nihayet geldi. Emekli bayram ikramiyesi ödeme takvimi duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 10 Haziran 14 Haziran tarihleri arasında bayram ikramiyesi ödemelerinin yapılacağını bildirmişti. Bayram ikramiyesi için net takvimi çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıkladı. Açıklanan takvime göre emeklilerin ikramiye ödemesi alacağı tarihler şu şekilde:

Memur 4C emeklisi: 10 Haziran 2024

Bağkur 4B :  11 Haziran 2024

SSK 4A EMEKLİSİ: 12 – 13 – 14 HAZİRAN 2024

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri için herhangi bir başvuru şartı bulunmuyor. İkramiye ödemeleri doğrudan emeklinin maaş aldığı IBAN numarasına yatıyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
16 Milyon Emekliye TAHSİS NO’ya Göre Zamlı Ödeme! Pazartesi 08.30’da Başlıyor

16 milyon emekliye tahsis numarası sonuna göre ödeme yapılacak. Zamlı ödemeler pazartesi 08.30’da başlıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Sevindirici haber Az evvel verildi. 16 milyon emekli için zamlı ödemeler başlıyor. Emekli tahsis numarası sonuna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin IBAN numarasına ödemeler yatacak. Pazartesi 08.30’da başlayacak olan ödemelere ilişkin SGK’dan son dakika açıklaması geldi. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
1993-2019 SGK Girişliler Yaşadı! Erken Emeklilik Listesi Yayımlandı

SGK girişi 1993-2019 arası olanlar için yeni erken emeklilik listesi yayınlandı. Adı soyadı listede olanlar emeklilik biletini kapıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda rahatlamak isteyen milyonlarca çalışan erken emeklilik fırsatlarını yakalamak ve bir an önce çalışma hayatını tamamlamak istiyor. EYT düzenlemesi bu konuda önemli bir fırsat sunmuş Yaklaşık 5 milyon kişi için erken emeklilik yolu açılmıştı. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]