SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SON DAKİKA 3 Maaş İkramiye Onaylandı! Bayrak KIYAĞI Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Bayram öncesi kamu bankalarından büyük sürpriz. 3 devlet bankası, tam 3 maaş ikramiye ödemesi yapacak.

Kurban Bayramına sayılı günler kala milyonlarca vatandaşın gündemi bayram ikramiyesi ödemeleri oldu. Bayram tatili bu yıl dokuz gün olarak açıklandı, emekli bayram ikramiyesi ödeme müjdesi de duyuruldu. Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri yarın başlayacak. Ancak bu bayram sadece emekliler değil aynı zamanda çalışanlar da ikramiye alacak. Çünkü ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank çalışanlarına 3 maaş ikramiye ödeme kararı aldı.

Bayram öncesi milyonlarca vatandaşın nakit ihtiyacı arttı. Özellikle 9 günlük bayram tatilinde memleketine ya da tatile gitmek isteyenler nakit parası sıkışıklığı yaşıyor. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının hemen ardından açıklamıştı. Emekliler ödemelerine nihayet kavuşuyor. Ancak bugün de kamu bankalarından çalışanlarına sürpriz bir ikramiye kararı geldi. Kamu bankası olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank çalışanlarına 3 maaş bayram ikramiyesi verecek.

3 MAAŞ İKRAMİYE HESAPLARA YATTI

Milyonlarca müşterisi olan kamu bankaları, geçtiğimiz günlerde genel kurul toplantılarını gerçekleştirdi. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank’ın yapılan toplantılar sonucunda herhangi bir genel kurul değişikliği yapmadığı öğrenildi. Ancak bu toplantının sonucunda çalışanlara güzel haber çıktı.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank’ın genel kurul toplantısında alınan karar doğrultusunda bayram öncesinde çalışanlara 3 maaş bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak.

ŞENOL BABUŞCU AÇIKLAMA YAPTI

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank’ın çalışanlarına üç maaş bayram ikramiyesi ödeme kararı sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Prof. Dr. Şenol Babuşcu da söz konusu paylaşımından bir alıntı yaparak kamu bankası çalışanlarına paranızı güle güle harcayın mesajını verdi.

HEM TATİL HEM İKRAMİYE

Kamu bankaları tarafından alınan karar doğrultusunda çalışanlar üç maaş bayram ikramiyesi alacak. İkramiye ödemelerinin hesaplara yattığı bildirildi. Böylece kamu bankası çalışanları Kurban Bayramı’nda hem 9 günlük bayram tatilinin tadını çıkaracak hem de ikramiye ödemesini cebine koyacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]