SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

4D’li Taşeron İşçiye Müjde! 14 Haziran’da 8 Bin TL Bayram İkramiyesi Onaylandı

Yayınlanma:
ABONE OL

4D’li taşeron işçiye Kurban Bayramı ikramiyesi müjdesi geldi. Kamu işçisi bayram öncesi ilave ikramiye alacak. 14 Haziran’da ödenecek ikramiye miktarı en az 8000 TL olacak.

Kurban Bayramı öncesi cumhurbaşkanı kararı ile taşeron işçiye de ikramiye sürprizi geldi. Resmi Gazete’de yayımlanan 6772 sayılı kanun doğrultusunda taşeron işçilere ilave tediye ödemesi yapılacak. 4D’li taşeron işçiye verilecek olan ilave tediye ödemesinin miktarı da belli oldu. Üstelik temmuz zammı ile kamu işçisinin maaşları da hesaplandı. Peki taşeron işçiye kadro gelecek mi? Taşeron işçiye ilave tediye ne zaman ödenecek?

Taşeron işçiye müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı imzasıyla resmi gazetede yayımlanan 6772 sayılı kanun kapsamında kurban bayramı öncesinde taşeron işçilere ikramiye ödenmesi kararı alındı. Binlerce kamu işçisi Kurban Bayramı öncesi ilave tediye ödemelerini alacak. 1. Tediye ödemeleri ne zaman hesaplara yatacak sorusunun yanıtı da belli oldu. Tarihler açıklandı, kamu işçileri bayram öncesi sevinç çığlıkları atacak.

TAŞERON İŞÇİYE BAYRAM ÖNCESİ İKRAMİYE MÜJDESİ

Taşeron işçileri Kurban Bayramı öncesi ikramiye alıp alamayacaklarını merak ediyordu. Beklenen haber geldi cumhurbaşkanı imzasıyla karar resmi gazetede yayınlandı. Yayımlanan karara göre kamu işçilerinin 1. tediye ödemeleri tarihleri belli oldu. 6772 sayılı kanun kapsamında kamu işçilerine ek ödeme tarihleri 14 Haziran oldu. Yani Kurban Bayramı’ndan önce kamu işçileri ikramiye ödemelerini alacak. Aralık ayında ise kamu işçilerine ikinci ikramiye ödemeleri yapılacak.

KAMU İŞÇİSİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLACAK?

Kurban Bayramı öncesi kamu işçileri için ödenecek ilave tediye ödemeleri maaş aralığına göre farklılık gösteriyor. Kamu işçisinin bir aylık kazancına göre hesaplama yapılıyor. Bu hesaplama sırasında evlilik, fazla mesai, çocuk zamları ya da primleri ile aynı yardımlar dikkate alınmıyor. Aynı şekilde genel tatil ücretleri ve hafta tatili ücretleri de göz önünde bulundurmadan ilave ikramiye hesaplaması yapılıyor.

Kamu işçilerine yapılan ilave ikramiye ödemesi miktarı aylık alınan ücretin 30 güne bölünmesi sonrasında çıkan miktarın 13 ile çarpılması ile hesaplanıyor. 2024 yılı için vergi indirimleri dahil olmak üzere en düşük kamu ikramiyesi 8000 TL olarak hesaplandı. İkramiye ödemesi işçinin aldığı maaşa göre artış gösteriyor.

ARALIK AYINDA İKİNCİ TAKSİT ÖDEMESİ YAPILACAK

Yılda iki defa kamu işçilerine ikramiye ödemesi yapılıyor. İlk ikramiye ödemesi Kurban Bayramı öncesine çekildi. Aralık ayında ise kamu çalışanları için ikinci ilave ikramiye ödemesi yapılacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
22 Temmuz 2024
Yumurta, tuvalet kağıdı, toz deterjan, tavuk indirimi! A101’den kapış kapış gidecek fırsat

A101’den dev indirim fırsatı. Yumurta, tuvalet kağıdı, toz deterjan, tavuk indirimi başladı. 3 gün sürecek indirimli ürünler kapış kapış gidiyor. İşte yeni A101 aktüel indirim listesi… A101 market, her hafta olduğu gibi bu hafta da bomba gibi indirim fırsatları sunmaya devam ediyor. A101 hafta sonu kataloğu ile gelen ve 3 gün sürecek olan yeni indirimli […]

Ekonomi
22 Temmuz 2024
Emekliye MAAŞ FARKI! Müjde 08.45’te geldi: Tarih ve miktar açıklandı

Emekliye MAAŞ FARKI geliyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin beklediği tarihler belli oldu. İşte emekli zam farkı ödeme takvimi… Emekli maaş farkları milyonlarca emekli tarafından heyecanla bekleniyor. En düşük emekli maaşı, yapılan yeni düzenleme ile birlikte 12.500 TL’ye yükselmişti. Ancak, düzenleme geç kaldığı için emekliler bu ay maaşlarını yine 10.000 TL olarak almıştı. O nedenle de […]

Ekonomi
21 Temmuz 2024
Asgari Ücrete Ara Zam İçin Açıklama Yaptı: 3000 TL İlave Zam

Asgari ücrete ara zam var mı? Açıklama az evvel geldi. Asgari ücrete 3000 TL ilave zam iddiası çalışanları heyecanlandırdı. Asgari ücrete ek zam olacak mı? Milyonlarca çalışanın beklentileri devam ediyor. Her ne kadar hükümet “Zam yok” dese de çalışanların hala umudu var.  SGK Uzmanı Ali Tezel’den de asgari ücret zammı ile ilgili önemli açıklama geldi. […]

Ekonomi
21 Temmuz 2024
Emekliye yüzde 10 refah payı sürprizi! Yeni ek zam için tarih verildi

Emekliye yeni ek zam sürprizi geldi. Yüzde 10 refah faiz alma için tarih verildi. SSK ve bağ-kur emeklisi sevinçten bayram edecek. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş Temmuz ayında aldıkları zamlardan memnun değil nokta özellikle SSK ve BAĞ-KUR emeklisine uzun zamandan beri verilen refah payı zammının Temmuz ayında verilmemesi tepkilere neden olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan […]