SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Ruslar Akın Akın Gidiyor! 50 Bin Kişi Türkiye’den Ayrıldı

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye’deki Ruslar, peş peşe ülkelerine geri dönmeye başladı. Akın akın giden Rus sayısı 50 bine ulaştı.

Türkiye’de yoğun olarak Antalya ve İstanbul’da yaşayan Rus vatandaşları Akın Akın Türkiye’den ayrılmaya başladı. Rus basını, Rusların Türkiye’den ayrılma sebebini açıkladı.

Özellikle Rusya Ukrayna Savaşı sonrası çok sayıda Rus vatandaşı Türkiye’ye gelmiş ve yerleşik olarak yaşamaya başlamıştı. Ancak son aylarda Ruslar peş peşe ülkeden ayrılmaya başladı. Şu ana kadar Türkiye’den ayrılan Rus vatandaşı sayısı 50.000’nin üstüne çıktı.

Rus basınında haber yapan Ria, Göç İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan veriler doğrultusunda Türkiye’den Çıkışların geçtiğimiz yıl başladığını ve 2023 yılı sonunda 44 bine ulaştığını ifade etti. Rusya, Uzun yıllardan beri Türkiye’de en çok oturum izni alan ülkeler sırasında ilk sıralarda yer alıyor. Rusların Türkiye’yi neden terk ettiği ise merak konusu olmuştu. Rus basını bu sorununda yanıtını buldu.

YÜKSEK FİYATLAR NEDENİYLE ÜLKELERİNE DÖNÜYORLAR

Rus basınına göre, Türkiye’de enflasyon Yükselişi en çok Gıda ve hizmet sektöründe kendini gösteriyor. Türk vatandaşları bu sebeple dışarıda yemek yemeyi artık hayal olarak görüyor. Yabancı vatandaşlar geçtiğimiz yıllarda yaşanan kur artışları sebebiyle Türkiye’yi cazip görüyordu ancak yükselen fiyatlar artık Avrupa ortalamasını geçti.

O nedenle turistler fiyatların Euro bazında dahi Avrupa’dan çok daha pahalı olduğunu düşünerek Türkiye’yi terk etmeye başladı. Antalya ve İstanbul Özellikle yabancı turistler için cazibesini kaybetmiş durumda.

Şu ana kadar 50 bine ulaştığı öğrenilen geri dönüşlerin önümüzdeki günlerde de devam etmesi ve bu rakamın daha da yükselmesi bekleniyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]