SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Resmen 81 İl KAVRULACAK! Tarih Verildi, 45 Derece Sıcaklık Geliyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Türkiye serin havalara veda etmeye hazırlanıyor. Sıcaklıklar çarşamba gününden itibaren 3-4 derece birden artacak. Bazı illerde ise hava sıcaklığı 45 dereceyi bulacak.

Haziran ayına kavurucu sıcaklıklarla başlayan Türkiye bayramda biraz serinleme fırsatı bulmuştu. Bayram boyunca hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken kötü haber Az önce verildi. Çarşamba günü itibariyle batıda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üstüne çıkacak. Doğ u Anadolu Bölgesi’nde ise sıcaklıklar daha da yüksek olacak. Ege ve Güneydoğu Anadolu için kavurucu sıcaklık uyarısı yapıldı. Bazı illerde sıcaklıklar 45 dereceyi görecek. Meteoroloji son dakika İstanbul Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu tahminleri haberimizde…

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteorolojiden yapılan değerlendirmelere göre bugün İstanbul Güneşli ve 31 derece olacak. Ancak hafta boyunca İstanbul’da Poyraz sert esecek ve havayı biraz serinletecek. Çarşamba gününden itibaren ise İstanbul’da nem oranı yükselmeye başlıyor.

Ankara’da bugün hava açık ve 33 derece olacak. Bursa’da hava sıcaklığı 35 dereceye kadar yükselecek. İzmir’de ise hava sıcaklığı gölgede 38 dereceyi görürken sert esen Rüzgar sayesinde vatandaşlar Biraz nefes alacak. Antalya’da yüksek nem oranı nedeniyle hava sıcaklığı 38 derece olarak hissediliyor.

YENİDEN KAVURUCU SICAKLIKLAR GELİYOR

Marmara Bölgesi’nde etkili olmaya devam eden Poyraz vatandaşlara biraz serinlik veriyor Fakat Perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarında 2-3 derece Daha artış yaşanacak. Bu sebeple de Marmara Bölgesi’nde nem oranı yükselecek. Balıkesir 34 derece, Edirne 35 derece ve Sakarya 32 derece sıcaklıkla boğuşacak.

Perşembe gününden itibaren İç Anadolu Bölgesi’nde de sıcaklık artışı var. Şu anda 33 34 derece sıcaklığın görüldüğü bölgede Perşembe günü sıcaklıklar daha da artacak Rüzgar ise orta hızda etkili olacak.

Ege Bölgesi’nde hava sıcaklığı şu anda bile çok yüksek. Gölgede yapılan ölçümlere göre Manisa 39 derece, Denizli 41 derece, Muğla 38 derece, Aydın 43 derece, Bodrum 37 derece sıcaklıklarla boğuşuyor. Kuzeye Ege’de rüzgarın sert olması ve bu sayede havanın biraz da olsa serinlemesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi’nde ise zaten sıcak olan havayı nem daha da sıcak yapıyor. Uzmanlar Özellikle bu bölgede sıcaklık artmasına karşı vatandaşları uyarıyor. Adana’da hava sıcaklığı 35 dereceyi, Kahramanmaraş’ta 41 dereceyi ve Isparta’da ise 37 dereceyi gördü.

Karadeniz Bölgesi ise diğer bölgelere oranla biraz daha serin. Artvin Trabzon ve Samsun’da sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Batı Karadeniz Bölgesi’nde ise sert Poyraz nedeniyle hava sıcaklığı daha az hissediliyor. Karadeniz’in sahil bölgelerinde 26-28 derece arasında sıcaklık görülürken nemli bir hava hakim.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bazı illerde yağış görülürken bazı illerde de kavurucu sıcaklık var. Bugün Ağrı Ardahan Kars Erzurum illerinde sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise daha sıcak. Diyarbakır’da 41 derece, Şanlıurfa’da 41 derece ve Gaziantep’te 39 derece sıcaklık ölçüldü.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
24 Temmuz 2024
Yağmur geliyor! Sıcaklıkların düşeceği tarih belli oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Temmuz hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Özellikle o bölgelerde yaşayanlara serinleten haber verildi. Sıcaklıklar düşecek, sağanak yağış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Temmuz 2024 Çarşamba yeni hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden ilerlenen bilgilere göre hava sıcaklıkları doğu ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece arasında azalıyor. Yine Doğu Akdeniz ve Doğu […]

Genel
24 Temmuz 2024
Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu

Akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim var mı? Son dakika haberi az önce geldi. Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu. Araç sahipleri Temmuz ayının son günlerinde akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim olacak mı sorusuna yanıt arıyor. Son olarak ÖTV zammı ile artan akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler var. Peki akaryakıtta indirim var mı? 2024 Temmuz […]

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]