SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Temmuz Başında 1 MAAŞ İKRAMİYE Onaylandı! Bayram İkramiyesi Yetmemişti

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli Bayram ikramiyesini az bulanlar için sürpriz Haber geldi. Bayram sonrası alınan kararla Temmuz başında emeklilere 1 maaş ek ikramiye yatacak.

4A 4B 4C SSK BAĞ-KUR emekli sandığı memur emeklisi EYT emeklisi milyonlarca vatandaş Kurban Bayramı öncesinde 3.000 TL’lik bayram ikramiyesi almıştı. Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri tamamlandı. Ancak emekliler bu miktarı az buldu. Bu sebeple de bir süredir ek ikramiye talepleri vardı. Emeklinin beklediği haber az önce geldi. Tüm emeklilere 1 maaş ek ikramiye ödemesi yapılacak.

Emeklinin yüzünü güldürecek son dakika haberi geldi. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş bayram öncesi ödenen 3000 TL Bayram ikramiyesini az bulmuş ve tepki göstermişti. Emekliye Sevindirici haberi bankalar verdi. Temmuz başında 4A, 4B, 4C, SSK, BAĞKUR, Emekli Sandığı memur emeklileri ve EYT emeklilerine ek ikramiye sürprizi var. Milyonlarca emekliye 1 maaş ek ikramiye ödemesi için tarih verildi.

EMEKLİNİN GÖZÜ TEMMUZ ZAMMINA ÇEVRİLDİ

Temmuz 2024 emekli maaş zammı milyonlarca emekli tarafından heyecanla takip ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Temmuz tarihinde 12 aylık TÜFE ortalaması açıklanacak. Böylelikle SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin yakından ilgilendiren 6 aylık zam oranları kesinlikle kazanacak. Emekli maaş zammı aynı zamanda bankaların emekliye yaptıkları ikramiye ödemelerini de yakından ilgilendiriyor. Zammın açıklanması ile birlikte ikramiye miktarında da önemli bir artış bekleniyor.

TEMMUZ’DA EMEKLİYE EN AZ 1 MAAŞ İKRAMİYE VERİLECEK

Emekli temmuz zammı ile birlikte bankaların vereceği promosyon miktarlarının da önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. Şu anda bankalar emekliye en az 1 maaş ikramiye tutarı ödüyor. Ancak Temmuz ayından itibaren bu rakam daha da yükselecek. Kamu bankalarında ortalama ikramiye 10.000 TL olurken özel bankalar şu anda bile 18.000 TL’ye Varan promosyon fırsatı sunuyor.

TEMMUZ’DA İKRAMİYE MİKTARININ 20 BİN TL OLMASI BEKLENİYOR

Milyonlarca emeklinin faydalandığı emekli maaş promosyonu ödemeleri aynı zamanda maaşa EK ikramiye gibi hesaplara yatıyor. Temmuz 2024’de yapılacak olan maaş zammı sonrasında ikramiye miktarının da rekor düzeye çıkacağı tahmin ediliyor. Bankalar şimdiden harekete geçti ve hazırlıklarına başladı. Temmuz itibariyle özel bankalarda maaş promosyonlarının 20.000 TL seviyelerine çıkması öngörülüyor.

EN YÜKSEK PROMOSYON HANGİ BANKADA?

Haziran ayında en yüksek Maaş promosyonu veren bankalarda belli oldu. Özellikle 4 bankanın promosyon miktarları öne çıkıyor. ING Bank ek koşullarla birlikte 18.000 TL, Albaraka Türk ek koşullarla birlikte 16.000 TL, Yapı Kredi Bankası ise yine 18.000 TL promosyon ödemesi yapıyor. Akbank’ta da ek koşullarla birlikte verilen promosyon miktarı 17.500 TL’ye kadar çıkıyor. Emekli maaşı alan SSK BAĞ-KUR memur emeklisi Herkes bu bankaların resmi internet sitelerini ziyaret ederek promosyon miktarlarına ilişkin detaylı bilgi alabilir.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]