SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Yeni Zamlı Asgari Ücreti 08.15’te Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Asgari ücret zammı heyecanla takip edilirken 08.30’da açıklama geldi. O isim duyurdu, yeni asgari ücret bakın ne kadar olacak?

Cumhur ittifakı dağılıyor mu soruları gündemde kalmaya devam ederken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den asgari ücretle ilgili yeni bir çıkış geldi. Asgari ücrete zam talebini yeniden dile getiren Devlet Bahçeli hükümete Çağrı yaptı. Devlet Bahçeli, Temmuz ayında yapılacak zamla birlikte verilmesi gereken asgari ücret miktarında açıkladı. Peki Asgari ücret ne kadar olacak? Temmuz ayında Asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

Milyonlarca Asgari ücretli çalışan için şu anda gündemdeki tek konu Temmuz ayında maaşlara yapılacak ara zam. Çünkü asgari ücrete zam kararı hala alınmadı bu sebeple de endişeli bekleyiş devam ediyor. Muhalefetin yanı sıra iktidara yakın isimlerden de asgari ücret zammı ile ilgili talepler geliyor. Geçtiğimiz günlerde BBP lideri Mustafa Destici hem asgari ücret Hem de emekli için çağrı yapmıştı. Asgari Ücret konusunda Bir açıklamada MHP Genel Başkanı ve Cumhur ittifakı ortağı Devlet Bahçeli’den geldi. Asgari ücrete ara zam yapılmasının Zorunlu olduğunu belirten Devlet Bahçeli Aklındaki rakamı da açıkladı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Asgari ücrete 2. Ara zam gelecek mi gelmeyecek mi sorusu hala yanıt bekliyor. Açlık sınırının altındaki maaşlarıyla geçinmeye çalışan 8 milyondan fazla asgari ücretle çalışanın zam talebi devam ederken hükümet ise kapıları sert bir şekilde kapatmıştı. Çalışanların yanı sıra siyasi isimlerden de asgari ücret zammı için çağrılar geliyor. Bu isimlerden biri de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Cumhur ittifakı ortağı Devlet Bahçeli asgari ücretlinin gelirinin iyileştirilmesinin herkesin boynunun borcu olduğunu söyledi.

YENİ ZAMLI ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Temmuz ayında asgari ücrete ara zam yapılmayacağı açıklansa da yoğun taleplerin ardından kulis bilgileri de gelmeye başladı. İddiaya göre 26 Haziran tarihinden itibaren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret zammı konusunda temaslara başlayacak. Öncelikle ara zam için işveren tarafı ikna edilecek. Aynı zamanda devletin bütçesinden işverene destek verilip verilmeyeceği tespit edilecek. Ardından da Temmuz ayında yeni asgari ücret belirlenecek.

Asgari ücret zammı ile ilgili tahminler var. Ancak SGK uzmanlarının kulislerden aldığı bilgilere göre asgari ücret 3000 TL’lik artışla 20.000 TL’ye yükselecek. Asgari ücrete zam kararında özellikle Cumhur ittifakı ortaklarının çıkışlarının önemli olduğu öğrenildi. Çünkü Devlet Bahçeli Geçtiğimiz günlerde asgari ücret zammı ile ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]