SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye 2’Lİ ZAM Müjdesini Cumhurbaşkanı Onayladı Çifte Sürpriz Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye temmuzda 2’li zam müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı. Hem maaş zammı hem de ikramiye zam mı geliyor.

Emekli maaşı alan 16 milyon vatandaş için Temmuz zammına Geri sayım başladı. 3 Temmuz’da açıklanacak olan enflasyon verileri doğrultusunda emekli maaş artışı yapılacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri 6 aylık enflasyon oranlarını zam olarak alacak. Tahmini Enflasyonun yüzde 25 olması beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da milyonlarca emekliyi sevindirecek bir sürpriz Haber geldi. Emekli maaşı alanlar için bir zam müjdesi daha var. Temmuzda emekliler çifte zam alırken aynı zamanda ikramiye zammı da geliyor.

Temmuz ayını bekleyen emekliler için sürprizler peş peşe gelmeye devam ediyor. 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte SSK ve bağ-kur emekli maaşlarına yapılacak temmuz zammı kesinlikle kazanacak. Fakat sadece bu kadar değil Çünkü emekliye ilave zam haberi de var. Temmuz ayında emekli maaşları “ÇİFTE ZAM” ile artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı refah Payı zammı ile ilgili yeni ipuçları geldi. Temmuz 2024 emekli maaşı emeklinin yüzünü güldürecek seviyeye çıkacak. Buna ek olarak bir sürpriz haber daha var.

EMEKLİ REFAH PAYI ZAMMI AÇIKLANDI

Milyonlarca emekli Temmuz ayında kök maaşlara yapılacak artışı, en düşük emekli maaşı zammını ve ilave zam haberlerini takip ediyor. Emekli maaşlarına gelecek zam 6 aylık enflasyon doğrultusunda belli olacak nokta SSK ve BAĞ-KUR emeklisi bu oranları doğrudan zam olarak alırken memur emeklisi ise enflasyon farkı alacak. Fakat sabah saatlerinde emekliyi heyecanlandıran bir gelişme daha oldu. Temmuz 2024 emekli maaş zammı için refah Payı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla emekli Temmuz zammına 5 ile 10 puan arasında refah Payı zammı da eklenecek.

ZAM ORANLARI YÜKSELECEK

Bu kararla birlikte temmuz zammı oranları da yükselecek. Emekli temmuz zammı için ilk ipuçları Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası piyasa beklenti anketinde verilmişti. Bu anket sonuçlarına göre emekli maaş zammının %35’e kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

EMEKLİYE İKRAMİYE ZAMMI DA GELİYOR

Emekliler için diğer bir güzel haber ise ikramiye zammı oldu. Bankaların emeklilere ödediği maaş promosyonları temmuz zammı ile birlikte artacak. Şu anda özel bankalar 18.000 TL’ye kadar kamu bankaları ise 12.000 TL’ye kadar promosyon veriyor. Temmuz ayından itibaren bu rakamların daha da yükselmesi beklenirken özel bankalarda 20.000 TL’yi aşacağı tahmin ediliyor.

EMEKLİLER ÇİFTE ZAMLA SEVİNECEK

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi uzun süreden beri maaşlarının iyileştirilmesi İçin Mücadele veriyor. Hükümete tepki olarak 31 Mart seçimlerinde Sandığa da gitmeyen emekliler sonunda istediğini alacak. Emekliye temmuz zammı ile birlikte yapılacak ilave zam ve ikramiye zam mı 100 gündürecek. Emekli maaşları ile ilgili net ve son karar 3 Temmuz tarihinde ortaya çıkacak. SSK Bağkur memur emeklisi ve EYT emeklisinin maaşları bu tarihten itibaren değişecek ve Temmuz ayı zamlı maaşlarda hesaplara yatacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]