SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Mehmet Şimşek ve Özgür Özel Görüşmesi SON DAKİKA! Asgari Ücretli ve Emekliye Müjde Var

Yayınlanma:
ABONE OL

Özgür Özel ve Mehmet Şimşek görüşmesinden Asgari ücretli ve emekliye sürpriz müjdeler geliyor. Emekliye ve asgari ücrete ara zam son dakika gelişmesi var.

CHP genel başkanı Özgür Özel Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya gelmiş ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’ye iadei ziyaret gerçekleştirmişti. Özgür Özel bu defa Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşecek. Normalleşme adımlarına Son sürat devam eden CHP Genel Başkanı Mehmet Şimşek ile yapacağı görüşmede özellikle asgari ücrete ara zam ve emekliye ilave zam konusunu gündeme getirecek.

Özgür özel ve Mehmet Şimşek görüşmesinde Gündem emekliler ve asgari ücretliler olacak nokta aynı zamanda Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz ve çıkış yolları ile sıkılaşma politikası da gündeme gelecek. Peki Özgür Özel Mehmet Şimşek görüşmesi ne zaman? Görüşmeden emekli ve asgari ücretliye Müjde çıkar mı?

ÖZGÜR ÖZEL VE MEHMET ŞİMŞEK NE ZAMAN GÖRÜŞECEK?

CHP genel başkanı Özgür Özel normalleşme adımları kapsamında önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ardından da MHP Genel Başkanı ve Cumhur ittifakı ortağı Devlet Bahçeli ile bir araya gelmişti. Özgür Özel’in normalleşme çalışmaları devam ediyor. Sırada Özgür Özel Mehmet Şimşek görüşmesi var. Görüşme 24 Haziran Pazartesi günü gerçekleşecek.

ŞİMŞEK ÖZEL GÖRÜŞMESİNDE MASADAKİ KONULAR BELLİ OLDU

CHP genel başkanı Özgür özel ve hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında Pazartesi günü yapılacak olan görüşmede masaya yatırılacak konular belli oldu. Özgür Özel daha önce de sık sık bu görüşmeleri emekli ve asgari ücretliler için yaptığını dile getirmişti. Özgür Özel’in Şimşek ile görüşeceği konular arasında asgari ücrete temmuz zammı, emekliye ek zam, vergi reformu ve varlık fonunun kapatılarak kamuya devredilmesi var.

EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİYE MÜJDE GELEBİLİR

CHP genel başkanı Özgür Özel bugüne kadar sık sık yaptığı açıklamalarda emekli maaşlarının ve Asgari ücretin vatandaşa yetmediğini dile getiriyordu. Temmuz ayında emekli kök maaş zammının %25 olması bekleniyor Ancak bu rakamda yeterli olmayacak gibi görünüyor. Bu sebeple devreye giren Özgür Özel, Mehmet Şimşek’ten bu konuda destek isteyecek.

Mehmet Şimşek ve Özgür Özel görüşmesinin diğer bir ana gündem maddesi ise asgari ücrete temmuzda 2 zam yapılması olacak. Hükümet asgari ücrete ara zam konusuna sıcak bakmadığını sık sık dile getiriyordu. Ancak CHP genel başkanı Özgür Özel geçim sıkıntısı yaşayan asgari ücretlilerin sesi olmak amacıyla devreye girdi. Bu konuda muhalefet de baskı yapmaya başlayacak. O sebeple görüşmenin önemli konularından biri de asgari ücret zammı olacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
16 Milyon Emekliye TAHSİS NO’ya Göre Zamlı Ödeme! Pazartesi 08.30’da Başlıyor

16 milyon emekliye tahsis numarası sonuna göre ödeme yapılacak. Zamlı ödemeler pazartesi 08.30’da başlıyor. Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Sevindirici haber Az evvel verildi. 16 milyon emekli için zamlı ödemeler başlıyor. Emekli tahsis numarası sonuna göre SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin IBAN numarasına ödemeler yatacak. Pazartesi 08.30’da başlayacak olan ödemelere ilişkin SGK’dan son dakika açıklaması geldi. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
1993-2019 SGK Girişliler Yaşadı! Erken Emeklilik Listesi Yayımlandı

SGK girişi 1993-2019 arası olanlar için yeni erken emeklilik listesi yayınlandı. Adı soyadı listede olanlar emeklilik biletini kapıyor. Ekonomik ve sosyal anlamda rahatlamak isteyen milyonlarca çalışan erken emeklilik fırsatlarını yakalamak ve bir an önce çalışma hayatını tamamlamak istiyor. EYT düzenlemesi bu konuda önemli bir fırsat sunmuş Yaklaşık 5 milyon kişi için erken emeklilik yolu açılmıştı. […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]