SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SSK ve BAĞ-KUR Emekli Maaşları Erken Temmuz Beklenmeden Değişti!

Yayınlanma:
ABONE OL

Emeklileri sevindirici haberi SGK uzmanı Emin Yılmaz verdi. Emekli maaşları Temmuz beklenmeden değişti.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi Temmuz ayında yapılacak zamları Beklerken SGK uzmanı Emin Yılmaz’dan sıcak açıklamalar geldi. Özellikle Siyasette Esen olumlu rüzgarlar emeklilere güzel yansıyacak gibi görünüyor. CHP genel başkanı Özgür özel ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı son görüşmenin ana gündemi emekli zammı ve asgari ücret zammı olmuştu. SGK uzmanı Emin Yılmaz ikilinin görüşmesi üzerinden emekliye sürpriz haberi verdi.

Milyonlarca emekli için Ocak ayında yapılan zam oranı %49.25 olmuş herkese eşit zam verilmişti. Fakat ekonomik durumun iyileşmemesi, Enflasyonun hala yüksek olması gibi nedenlerden dolayı emekli maaşları açlık sınırının çok altında. O sebeple yeni düzenlemeler merakla Takip ediliyor. Temmuz ayında maaşlara düzenleme yapılacak ancak SGK uzmanı Emin Yılmaz yeni haberleri vererek maaş zammı oranlarının Sil Baştan değiştiğini duyurdu.

EMEKLİLER ERKEN ZAM İSTİYOR

Temmuz maaş zamları milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Emeklilerin talepleri yüksek, Asgari ücretli de zam bekliyor. Özgür Özel’in şu anki temasları emekli ve asgari ücretlinin sesini duyurmak için gerçekleşiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştiren Özgür Özel, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada ana konunun emekli ve asgari ücret zammı olduğunu söyledi. Pazartesi günü de Özgür özel ve Mehmet Şimşek arasında bir görüşme olacak. Kamuoyu heyecanla bu görüşmeyi takip ediyor.

EMEKLİYE İLAVE ZAM SİNYALİ

Mehmet Şimşek ve Özgür Özel görüşmesi sonrasında gelecek haberler yakından takip edilirken SGK uzmanı Emin Yılmaz önemli değerlendirmelerde bulundu. Özgür Özel’in önemli girişimleri olduğunu belirten SGK uzmanı Emin Yılmaz, görüşmelerinde son derece olumlu bir atmosferde geçtiğini bu sebeple de Somut bir sonuç çıkmasını beklediğini söyledi. Muhalefet kanadının Geçtiğimiz günlerde de 15 maddelik bir çözüm önerisi sunduğunu belirten Yılmaz, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan’la hem de Hazine ve maliye bakanı ile yapılan görüşmelerde bu çözüm talebinin gündeme taşındığını dile getirdi.

SGK uzmanı Emin Yılmaz’a göre emekli maaş zammı oranları revize edilebilir. Ocak ayında yaşanan durumun benzeri Temmuz ayında da yaşanabilir. Bu durumda da emekliler bekledikleri yüksek zammı alma şansına sahip olur. Emeklilerin en düşük emekli maaşı zammı Beklentisi 5000 TL idi. Yüksek ihtimalle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla bu 5.000 TL’lik zam emekli maaşlarına yansıyacak. Bu durumda en düşük emekli maaşı 15.000 TL olacak. Kök maaş oranlarının da refah Payı zammı ile daha yüksek belirleneceği tahmin ediliyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
12 Ay Geri Ödeme Yok! Devlet Destekli 250 BİN TL Verilecek

Nakit ihtiyacı olanlara sürpriz haber geldi. 12 ay tek kuruş geri ödemeden 250.000 TL’lik ihtiyaç kredisi sizi bekliyor. Devlet destekli ihtiyaç kredisi fırsatları başladı. Nakit ihtiyacı olan, yeni iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen milyonlarca kişi için duyuru yapıldı. Tam 250.000 TL kredi devlet destekli olarak verilecek ve 12 ay geri ödemesiz olarak sağlanacak. Devlet […]