SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

İstanbul’da Taksilerde Yeni Uygulama! Panik Butonu Devreye Giriyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Taksi sürücülerine yönelik saldırıların son dönemlerde artması sonrası yeni uygulama devreye giriyor. İstanbul’da örnek bir proje başlayacak. Panik butonu hayata geçecek ve hem taksiciler hem de yolcular kullanabilecek.

Taksiciler ve yolcular arasında sorunların son dönemlerde artması üzerine yeni önlemler alınmaya başlandı. Taksi sürücülerine yönelik hırsızlık yaralama ve ölüm olaylarında yaşanan artış beraberinde yeni projeleri getirdi.

İstanbul’da örnek bir projeye imza atılacak. Panik butonu hayata geçirilecek ve bu sayede hem yolcu ile sorun yaşayan taksici hem de taksici ile sorun yaşayan yolcu Daha güvende olacak.

PANİK BUTONU UYGULAMASI BAŞLADI

Aslında İstanbul’da taksilerde panik butonu uygulaması Haziran ayı itibariyle denenmeye başlandı. Randevu sırasına göre taksiciler sisteme dahil ediliyor ve uygulamanın denemesi gerçekleşiyor.

Panik butonu uygulamasının kısa süre içinde İstanbul’daki tüm taksilere entegre edileceği öğrenildi.

Taksi sürücüsü herhangi bir sorun yaşaması durumunda bu butona basarak güvenlik güçlerine ihbarda bulunabilecek. Geliştirilen yeni uygulama sayesinde taksicilere yönelik gerçekleşen olaylarda emniyet birimleri sürücünün konumunu da alma şansına sahip olacak.

Panik butonu aynı zamanda taksi üzerinde bulunan ışıklı tabelaya da entegre edilecek. Böylece güzergah üzerinde uygulama ya da denetim yapan Güvenlik güçleri durumdan hemen haberdar olacak. Bu süreci butona basan kişi dışında kimse bilemeyecek.

YOLCULAR İÇİN DE PANİK BUTONU GELİYOR

Diğer yandan yolculara yönelik de bir panik butonu uygulaması gündemde. Henüz hayata geçmese de taksiciler için panik butonunun deneme aşamaları tamamlandıktan sonra yolculara yönelik panik butonu da taksi içine yerleştirilecek.

Böylece hem taksiciler hem de yolcular kendini yolculuk sırasında daha güvende hissedecek.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]