SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Yüzde 20 Zam Onaylandı! 8 Temmuz’dan İtibaren Geçerli

Yayınlanma:
ABONE OL

8 Temmuz’dan itibaren %20 zam geliyor. Onay çıktı, açıklama yapıldı. İnternet kullanıcıları için kötü haber geldi.

Temmuz ayı başlar başlamaz beraberinde zam furyasında getirdi. Memur ve emekli maaşlarına düşük kalan zamlar konuşulmaya devam ederken diğer her kalemlere rekor zamlar geliyor. Bu defa internet kullanıcıları için kötü haber verildi. İnternet servis sağlayıcıları %20-25 aralığında zam yaptı. Yeni aboneler Yarından itibaren zamlı tarifeden hizmete almaya başlayacak. Eski abonelerin zamları ise Gelecek ayın faturalarına yansıyacak.

Temmuz ayında asgari ücret zammı kararı almayan hükümet, emekli maaşlarına sadece yüzde 25’lik bir artış yaptı. Buna karşın, elektriğe yüzde 38, sigara, alkol ve akaryakıt fiyatlarına ise ÖTV kaynaklı peş peşe yüksek zamlar yapıldı.

İNTERNET FATURALARINA YENİ ZAM: TÜRKNET ABONELİK ÜCRETLERİ ARTIYOR

Gigafiber altyapısı ile Türkiye’nin birçok noktasına 1000 mbps hızında internet hizmeti sunan TürkNet, abonelik ücretlerine yüzde 25 oranında zam yaptı. Müşterilerine taahhütsüz olarak sabit fiyat sunan TürkNet, 399,90 TL olan abonelik ücretini yarından itibaren geçerli olacak şekilde 499,90 TL’ye yükseltti.

Bu değişiklik ilk aşamada yeni aboneler için geçerli olacak, mevcut TürkNet kullanıcıları ise bir sonraki fatura kesim tarihinden itibaren zamlı tarifeyi kullanmak zorunda kalacaklar.

İNTERNET FATURALARI 500 TL’YE YÜKSELDİ

İnternetin herkes için bir ihtiyaç haline geldiği bu dönemde, TürkNet’in yanı sıra Türkiye’deki diğer internet servis sağlayıcılarının da Temmuz ayı içerisinde tarifelerine yüksek oranlarda zam yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

ZAMLARIN ETKİSİ VE GELECEK BEKLENTİLER

Elektrik, sigara, alkol ve akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından, internet faturalarına gelen bu zam, vatandaşların bütçelerini daha da zorlayacak. Türkiye’deki ekonomik koşullar ve zamların sürekli artışı, vatandaşların alım gücünü ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu durum, birçok kişinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasına yol açıyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]