SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Ordu Ve Muş’ta Sel Felaketi: 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Yayınlanma:
ABONE OL

Ordu ve Muş’ta dün gün içinde yağan şiddetli yağmur nedeniyle sel felaketi yaşandı. Şiddetli yağışlar can aldı.

Ordu’da dün gün içinde şiddetli sağanak yağış görüldü. İki ilçede yağış nedeniyle su baskını Heyelan ve hasar meydana geldi. Muş’ta ise Malazgirt ilçesinde sel felaket yaşandı. İlçede birçok ev ve tarım arazisi sular altında kalıdı. Sel felaketi nedeniyle Ordu ve Muş’tan can kaybı haberleri de geldi.

ORDU’DA AŞIRI YAĞIŞLAR SELE NEDEN OLDU

Ordu’da dün geceden itibaren etkili olan aşırı yağışlar, Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde sele neden oldu. Metrekareye yer yer yaklaşık 100 kg yağışın düştüğü bu bölgelerde heyelan, toprak kayması, su baskını ve dere-ırmak taşmaları meydana geldi.

İKİZCE İLÇESİNDE DERE TAŞKINLARI

İkizce ilçesinin merkezinde bulunan dere yatağında taşkınlar yaşandı. Yetkililer, köprü alanlarından uzak durulması yönünde uyarılar yaptı. İkizce’nin Fatih, Merkez, Kocaman, Beylerce, Kutluca, Bolluk ve Kurtköy mahallelerinde heyelanlar meydana geldi.

ÇAYBAŞI’NDA HEYELAN VE CAN KAYBI

Çaybaşı ilçesinde heyelan meydana geldi. Yağışların etkili olduğu bu bölgede 83 yaşındaki Hatice Kocakoç, Çay Mahallesi’nde menfezden geçerken ayağı kayıp suya düşerek hayatını kaybetti. Ordu Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekipleri, yaşlı kadının cansız bedenini selin sürüklediği alandan 1 kilometre uzaklıkta buldu.

EKİPLER SEFERBER OLDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı ekipler, sel nedeniyle seferber oldu. Çaybaşı ve İkizce ilçelerinde sel sularına karşı çalışmalar devam ederken, vatandaşlar da kendilerince tedbir almaya çalıştı.

MUŞ’TA SEL FELAKETİ: GENÇ KIZ HAYATINI KAYBETTİ

Muş’ta aniden bastıran şiddetli yağışlar, Malazgirt ilçesinde sele neden oldu. Bahçe köyünde büyük hasara yol açan yağışlar, birçok ev ve tarım arazisinin sular altında kalmasına sebep oldu.

NAZAR KARATAŞ SEL SULARINA KAPILDI

Sel sularına kapılan 20 yaşındaki Nazar Karataş, çevredekilerin tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Arama kurtarma ekipleri, genç kızın cansız bedenini sel sularından çıkardı. Köylüler, bu tür doğal afetlerin sıkça yaşandığı bölgede yeterli önlem alınmadığını belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

MALAZGİRT KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Malazgirt Kaymakamlığı, olayla ilgili soruşturma başlatarak, sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için acil yardım ekipleri görevlendirdi. Nazar Karataş’ın ailesi ve sevenleri, genç kadının zamansız ölümüyle büyük bir üzüntü yaşarken, köydeki diğer vatandaşlar da selin getirdiği zararların bir an önce giderilmesi için çalışmaların hızlandırılmasını bekliyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]