SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye İLAVE ZAM! Karar Alındı: İşte Zam Tarihi ve Miktarı

Yayınlanma:
ABONE OL

Son dakika haberi… Maaşı 10 bin TL ve altı olan emekliler için ilave zam kararı alındı. 1.8 milyon emeklinin maaşı değişiyor.

Emekliye İLAVE ZAM son dakika haberi… Temmuz 2024 emekli maaş zammının belli olması sonrasında milyonlarca emekli neredeyse sıfır zam aldı. O nedenle de en düşük emekli maaşının güncellenmesi ve ilave zam yapılması emeklilerin en önemli talepleri arasında yer alıyordu. Beklenen haber nihayet geldi. Hükümet 10.000 TL ve altı maaş alan emekliler için ilave zam kararı aldı. Yaklaşık 1.8 milyon emeklinin maaşı güncellenecek. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Son dakika haberi emekliye müjde geldi. Milyonlarca emekli Temmuz 2024 maaş zammını Geçtiğimiz günlerde öğrenmişti. Ancak merakla beklenen en düşük emekli maaşı zammı için Henüz bir açıklama yapılmamıştı. Az önce 10.000 TL ve altı maaş alan tüm emeklileri ilgilendiren yeni son dakika kararı duyuruldu. Emekliye ilave zam yapılacak. Peki emekliye ek zam ne kadar olacak? 10.000 TL olan en düşük emekli maaşı kaç TL’ye yükselecek?

EMEKLİYE İLAVE ZAM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Son dakika haberine göre emekliye ilave zam hazırlıkları başladı. Kulislerden gelen haber, emeklinin yüzünü güldürecek. SSK ve bağ-kur emeklisinin en düşük maaşına güncelleme için AK Parti kurmayları harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine hazırlıklar başlarken Bu hafta içinde 1.8 milyon emekliye ilave zam için hazırlanan sunumun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12.000 TL Mİ OLACAK?

Ekonomi kulislerinde konuşulan iddialara göre en düşük emekli maaşı ile ilgili hazırlık 2.000 TL ilave zam yönünde. Yani kök maaşı 10.000 TL’nin altında olan tüm emeklileri kapsayacak şekilde yapılacak zamla beraber en düşük emekli maaşı 12.000 TL’ye yükselecek.

AK Parti kurmayları Şimdilik taslak hazırlayacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacak. Ardından da hazırlanan bu taslak meclis gündemine gelecek. Emeklilerin en düşük emekli maaşı ile ilgili daha yüksek bir talebi bulunuyor. O sebeple 12.000 TL en düşük emekli maaşının kamuoyunda kabul görmeyeceği tahmin ediliyor. Konuyla ilgili hükümetten nasıl bir adım atılacağı ise merakla bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]