SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SON DAKİKA 2024 En Düşük Emekli Maaşı Kararını 18.10’da Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL

En düşük emekli maaşı zammı bekleyenler için son dakika haberi var. AK Partili Ömer Çelik 2024 en düşük emekli maaşı zammı kararını açıkladı.

Milyonlarca emeklinin gözü bugün yapılan AK Parti MYK toplantısına çevrildi. Emekli maaş zammı ile ilgili görüşmelerin de gerçekleşeceği toplantı saat 16’da başlamıştı. Toplantının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en düşük emekli maaşı zammı ile ilgili açıklama yapacağı iddia edilmişti. Beklenen açıklama AK Partili Ömer Çelik’ten geldi. Peki en düşük emekli maaşına zam var mı? Yeni zamlı en düşük emekli maaşı ne kadar oldu?

Emekliler, en düşük emekli maaşı zammı haberlerini yakından takip etmeye devam ediyor. Bugün AK Parti MYK toplantısı sonucunda yeni bir zam kararı çıkması bekleniyordu. Az önce AK Partili Ömer Çelik’ten en düşük emekli maaşı zammı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Peki 2024 Temmuz en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni en düşük emekli maaşı belli oldu mu?

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞINA ZAM GELECEK Mİ?

Merakla beklenen en düşük emekli maaşı zammı ile ilgili AK Partili Ömer Çelik’ten son dakika açıklaması var. Ömer Çelik açıklamasında en düşük emekli maaşı zammı ile ilgili çalışmalar olduğunu bildirdi. Emekliler arasında Sevinç yaratan bu açıklamanın devamı ise şöyle oldu:

“Emekli konusuyla ilgili bir konu üzerinde çalışıyor. Çalışma devam ediyor, herhangi karar verilmiş değil. Bugün, yarın da devam edilecek. Bir karar verilemediği için ‘şu sonuç çıktı’ diyemeyiz. Orta Vadeli Programı’n korunması esas olmak üzere toplumumuzun her kesiminin yanında olmaya devam edeceğiz.”

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

En düşük emekli maaşı ile ilgili bugün ekonomi kulislerinde önemli bir iddia gündeme gelmişti. AK Parti’nin en düşük emekli maaşını 12.000 TL’ye çıkaracağı iddiası kamuoyunda geniş Yankı uyandırırken emeklilerin ise tepkisini çekmişti. Ancak AK Parti sözcüsü Ömer Çelik açıklamasında henüz nihai kararın verilmediğini söyledi. Önümüzdeki günlerde en düşük emekli maaşı ile ilgili yeni bir açıklama yapılması bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]