SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SSK ve BAĞ-KUR Emeklisine Ek Zam Planı Çıktı! 3 Yeni Zam Oranı Belli Oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

SSK ve BAĞ-KUR emeklisine ek zam olacak mı olmayacak mı sorusu yanıt buldu. 3 yeni zam oranı ortaya çıktı. Canlı yayında açıklama geldi.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ilave zam beklentisine devam ediyor. Dün Ak Parti’den yapılan açıklamalar da emekliye umut verdi. Emekli maaşları konusunda çalışmaların başladığı belirtilirken iktidara yakın gazetecilerden Abdülkadir Selvi’de canlı yayında emekli maaşlarına ilişkin önemli haberler verdi. Abdülkadir Selvi’nin haberine göre, hükümet emekli maaşlarını arttırmak konusunda 3 formül üzerinde duruyor. Peki ek zam sonrası emekli maaşları ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı ne kadar yükselecek? Emekliye seyyanen zam var mı?

Milyonlarca emeklinin beklediği haber Dün gelmişti. AK Parti’den yapılan açıklamada, emekliye ilave Zam konusunda hazırlık yapıldığı bildirilmişti. Gelen haberlere göre 10.000 TL maaş alan emeklinin en düşük emekli maaşının yükseltilmesi için çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 3 milyon 800 bin emekli, bu kararı bekliyor.

ABDÜLKADİR SELVİ’DEN ZAM AÇIKLAMASI

AK Parti iktidarına yakınlığı ile tanınan gazeteci Abdülkadir Selvi’de emekli zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Emekli maaşları ile ilgili 3 formülün hükümetin masasında olduğunu belirten Selvi, En düşük emekli maaşının 11.500, 12.000 ya da 12.500 TL’ye çıkacağını söyledi. Ancak emekli maaşlarının kökten ele alınması gerektiğine de dikkat çeken Abdülkadir Selvi, O nedenle hükümetin daha detaylı bir çalışma yapması gerektiğini vurguladı.

3 SEÇENEKLİ FORMÜL

Diğer yandan yine iktidara yakın isimler olan TGRT Haber Ankara temsilcisi Fatih Atik ve Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük de aldıkları kulis bilgilerine aktardı. Son yapılan kabine toplantısında emekli zamları ile ilgili 3 seçenekli formülün değerlendirildiğini belirten gazeteciler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın emekliye seyyanen zam konusunda bir sunum yaptığını dile getirdi.

En düşük emekli maaşına zam planı olduğunu ve 3 seçenekli planım burada sunulduğunu belirten gazeteciler, şu anda son %25’lik zamdan etkilenemeyen 1.8 milyon emekli olduğunu söyledi. Toplumda da büyük bir isyanın başladığını ve emeklilerin ilave zam beklediğini söyleyen Atik, ilk alternatifin 10.000 TL alan 4 milyon emekli için en düşük emekli maaşının 12.500 TL olması olduğunu dile getirdi. Diğer alternatiflerinize 13.000 ve 13.500 TL olduğunu da belirten Atik, Son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceğini söyledi.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]