SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

2000 Sonrası Emeklileri Sevindirecek İNTİBAK ZAMMI Son Dakika Haberi

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye intibak zammı gelecek mi? Son dakika haberi verildi. 2000 sonrası emekliler için intibak yasası çıkıyor.

Milyonlarca emekli için zam gelişmeleri devam ediyor. Bir yandan en düşük emekli maaşı bir yandan refah Payı beklenirken canlı yayında intibak yasası açıklaması geldi. O isim duyurdu, 2000 sonrası emekliler için intibak zammı geliyor. Peki emekliye intibak zammı ne zaman çıkacak? Hangi emekliler intibak zammı alacak?

3 Temmuz 2024 itibarıyla SSK ve BAĞ-KUR emeklisine verilecek enflasyon zammı netleşti. Emeklilere yüzde 24.73 artış yapıldı. Memur ve memur emeklisi için ise Temmuz ayında 6 aylık enflasyon farkı ve Toplu sözleşme zammı ile beraber yüzde 19.31 zam oranı çıktı. Kök maaş sorunu nedeniyle emekliye ilave zam çalışmaları ise devam ediyor. 8.000 TL altı maaş alanlar en düşük emekli maaşı aldığı için en düşük emekli maaşının arttırılması gündemde.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12.500 TL’YE ÇIKACAK

Gelen son haberlere göre en düşük emekli maaşı zammı için hazırlıklar başladı. 10.000 TL olan en düşük emekli maaşının 12.500 TL’ye çıkarılması öngörülüyor. AK Parti kurmayları şu anda çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki günlerde çalışmaların tamamlanması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulması öngörülüyor.

EMEKLİYE İNTİBAK YASASI SÜRPRİZİ

Zam güncellemesi için milyonlarca emeklinin gözü kulağı hükümete çevrildi. Emekliye ilave zam yapılacak mı tartışmaları sürerken SGK uzmanı Özgür Erdursun ise canlı yayında emeklileri heyecanlandıran Bir açıklamada bulundu. Emekliye intibak yasası geliyor. 2000 sonrası emekliler için hazırlıklar başladı.

Özgür Erdursun, açıklamasında, emeklilerin şu anda hükümete ciddi bir tepki gösterdiğini belirterek bu sorunun sadece intibak yasası ile çözülebileceğini söyledi. 1999 yılında hükümetin emeklilere intibak zammı verdiğini hatırlatan Özgür Erdursun, Şimdi de 2000 sonrası emekli olanlar için bu düzenlemenin çok büyük önem taşıdığını ifade etti.

SGK uzmanı Özgür Erdursun’un canlı yayında yaptığı açıklamaya göre intibak yasası için hazırlıklar devam ediyor. Ancak henüz verilen kesin bir tarih bulunmuyor. Hükümetin Enflasyonun iyice düşmesini beklemesi ve ardından intibak zammı için karar alması bekleniyor.

EMEKLİ İNTİBAK ZAMMI KİMLERE GELECEK?

Peki intibak yasası TBMM’de kabul edilirse emekli intibak zammı kimlere gelecek? İntibak zammı, emekliler arasındaki gelir adaletsizliğinin ortadan kaldırılması için yapılıyor. Şu anda da Türkiye’de 2000 yılından önce emekli olanlar ve 2000 yılından sonra emekli olanlar arasında ciddi bir adaletsizlik bulunuyor. O sebeple İntibak Yasası 2000 yılı sonrası emeklileri kapsayacak. İntibak zammı miktarıyla ilgili ise şu anda bir açıklama yapılmadı.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]