SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekliye Seyyanen Zam! Maaşı 10.000 TL ve Altı Olanlar İçin Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli maaşı 10.000 TL ve altında olanlar için sürpriz açıklama geldi. seyyanen zam kararı alındı, en düşük emekli maaşı zam miktarı belli oldu.

Emekli maaş zammı için yeni kararlar ve açıklamalar devam ediyor. En düşük emekli maaşı, Ocak 2024 itibarıyla 10.000 TL’ye çıkarılmıştı. Yeni zam gelecek mi gelmeyecek mi tartışmaları sürerken AK Parti önemli bir açıklama yaptı. Yeni düzenleme hazırlıklarının devam ettiğini duyuran AK Parti yönetimi, Bu hafta içinde en düşük emekli maaşını açıklayacak. 10.000 TL ve altında maaş alan milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenlemeye ilişkin detaylarda belli oldu. Emekliye seyyanen zam müjdesi verildi. Peki yeni en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ZAMLI SON DAKİKA

Son dakika haberine göre AK Parti hükümeti en düşük emekli maaşı zammı için Çalışmalara başladı. 10.000 TL olan en düşük emekli maaşına 2.000 TL seyyanen zam yapılması bekleniyor. Perşembe gününe kadar kararın verileceği ve en geç cuma günü açıklama yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

Son kulis bilgisi ise 2.000 TL’lik seyyanen zammın tüm emeklilere yansıtılacağı yönünde. Fakat henüz kesin bir açıklama yapılmadı.

EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR ZAM GELDİ?

SSK bağ-kur ve 4c emeklisi Her 6 ayda bir maaş zammı alıyor. Ocak 2024’te belirlenen zam oranı %49,25 olmuştu. Temmuz ayında ise Türkiye İstatistik Kurumunun 6 aylık enflasyon oranları açıklandı. SSK ve bağ-kur emeklisi %24.73, memur ve memur emeklisi ise %19,31 oranında zam aldı.

EMEKLİLER ZAMMI YETERSİZ BULDU

Diğer yandan her yıl açıklanan refah Payı oranı ise bu yıl verilmedi. Bu nedenle de milyonlarca emekli vatandaş yapılan zammı yetersiz buldu. Hükümete çığ gibi tepkiler büyümeye devam ederken AK Parti yönetiminden yapılan son açıklama da ilave zam için hazırlıkların başladığı duyuruldu. Bugün de AK Parti yeni bir açıklama yaparak En düşük emekli maaşı zammı ile ilgili bu hafta 2 toplantı gerçekleşeceğini ve bu toplantıların sonucunda da zamlı maaşların açıklanacağını duyurdu. Ancak yine de en düşük emekli maaşı ile ilgili beklenen zam 12.000 TL ile 12.500 TL arasında değişiyor. Bu da ne yazık ki emekliler için yetersiz bir rakam. Emeklilerin tepkileri üzerine yeni bir zam kararı alınıp alınmayacağı ise şu anda bilinmiyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Devlet Destekli 350 bin TL Veriliyor! 12 Ay Tek Kuruş Geri Ödeme Yok

12 ay geri ödemesiz devlet destekli kredi müjdesi geldi. Tam 350.000 TL verilecek. İşte şartlar… Acil paraya ihtiyacı olanlar, bankaların yüksek kredi faiz oranları yerine devlet destekli kredileri tercih ediyor. Özellikle yeni iş kuracak ya da işini büyütecek olanlar için yeni fırsat KOSGEB ve Halkbank işbirliği ile geldi. Yeni girişimciler için yepyeni bir devlet destekli […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
SSK – Bağkur – Emekli Sandığı Emeklisine 19.45’te MÜTHİŞ Haber! Zamlı Emekli Maaşı Ödeme Günleri İlan Edildi

Milyonlarca emekliye 19.45’te MÜTHİŞ Haber duyuruldu. Zamlı emekli maaşı ödeme günleri belli oldu. İşte tahsis numarasına göre ödeme takvimi… Temmuz ayında emekli maaş zammı yüzde 24,73 oldu. Hala en düşük emekli maaşı zammı tartışmaları devam etse de artık emekli maaşı ödeme tarihleri yaklaştı. SSK – Bağkur – Emekli Sandığı emeklileri zamlı maaşlarını alacakları günleri iple […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Emekli KÖK MAAŞ Zam Hesabı Değişti! Yeni Zamlı Maaş Listesi Kuruşu Kuruşuna Yeniden Açıklandı

Emekli maaş zammı hesabı değişti. Yeni kök maaş zamlı maaş listesi kuruşu kuruşuna yeniden hesaplandı. İşte zamlı emekli maaşları ile ilgili son gelişmeler… Emekliler, Türkiye’de enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle en çok zorlanan kesim emekliler oluyor. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş resmen açlık sınırının yarısı kadar olan en düşük emekli maaşı ile geçinmeye ve hayatını […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Yüzde 49 Zam Sürprizi! Asgari ücrete EK ZAM Bekleyen Milyonlara Müjde Var

Son dakika haberi geldi. Asgari ücrete ara zam için harekete geçildi. Ek zam bekleyen milyonlarca kişiye sürpriz haber var. Emekli memur Asgari ücretli Milyonlarca kişi temmuz ayını bekliyordu. Yüksek zam umudu beklentileri suya düşerken aynı zamanda asgari ücrete zam yapılmayacağı da açıklandı. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı peş […]