SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Asgari Ücrete 2. Ara Zammı Açıkladı: Kesin Gelecek

Yayınlanma:
ABONE OL

Asgari ücrete ara zam gelecek mi gelmeyecek mi tartışmaları devam ederken son dakika açıklaması geldi. Kesin gelecek diyen o isim rakam verdi.

Asgari ücrete ara zam tartışmaları devam ediyor. Hükümet ara zam yok derken başta Cumhur ittifakı ortakları olmak üzere tüm siyasiler zam çağrısı yapıyor. Geçinmekte zorluk çeken asgari ücretle çalışanlar da bir an önce hükümetten çözüm bekliyor. Temmuz ayından itibaren asgari ücretini arttırılması talepleri devam ederken o isimden önemli bir açıklama geldi. Asgari ücrete zam kesin gelecek diyen Mustafa Destici, rakam da verdi.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM SON DAKİKA

Milyonlarca asgari ücretle çalışanın gözü kulağı hükümetten yapılacak açıklamada. Her ne kadar Hükümet asgari ücrete ara zam olmayacak dese de çağrılar devam ediyor. Son açıklanan açlık sınırı Asgari ücretin üstünde çıkmıştı. O sebeple de çalışanlar zam bekliyor. Sadece çalışanlardan değil Cumhur ittifakı ortaklarından da asgari ücret zammı çağrısı var. Daha önce Devlet Bahçeli bu konuda önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu defa da Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici hükümete seslenerek Asgari ücretin gelmesi gereken rakamı açıkladı.

YENİ ASGARİ ÜCRET RAKAMINI VERDİ

Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici bir son dakika açıklaması yaparak yeni asgari ücret rakamını verdi. Mustafa Destici açıklamasında Asgari ücretin Temmuz ayı itibariyle net 21.205 TL’ye yükseltilmesi gerektiğini belirtirken adaletin sağlanması için bunun zorunluluk olduğunu söyledi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 21.000 TL OLMALI

Ayrıca Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici, partisinin grup toplantısında emekliler için de ek zam istedi. Acilen en düşük emekli maaşı ile ilgili de düzenleme yapılması gerektiğini savunan Destici, en az 21.000 TL maaşın en düşük emekli maaşı olarak Temmuz ayından itibaren ödenmesi gerektiğini savundu.

ADALETİN SAĞLANMASI İÇİN ZORUNLULUK

Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici, şu anda emekliler ve asgari ücretliler için ciddi bir adaletsizliğin ortada olduğunu söyledi. Daha önce hükümetin bir hata yaptığını ve bunu bir daha tekrarlamaması gerektiğini belirten BBP lideri, bir an önce bu adalet sağlanmazsa emekli ve asgari ücretlinin nefes almasının mümkün olmadığını savundu.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]