SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Kadınlara 17.002 TL Maaş Bağlanıyor! Ev Hanımı, Çalışan Fark Etmiyor

Yayınlanma:
ABONE OL

Kadınlara müjde geldi. Çocuk sahibi olan kadınlara 17.002 TL maaş bağlanacak, Ayrıca birçok yeni sosyal destek verilecek.

Türkiye’de doğum oranlarının düşmesi ile birlikte hükümet bir dizi yeni tedbirler ve destekler hayata geçiriyor. AK Parti’de Merkez Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda çocuk sahibi olan kadınlara asgari ücret tutarında maaş bağlanacak. Ev hanımı ya da çalışan kadın fark etmeden maaş ödemesi verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye’de doğum oranlarının düştüğünü ve bunun Ciddi bir sorun haline geldiğini söylemişti. Bu durumun önüne geçebilmek amacıyla hükümet tarafından yeni önlemler alınıyor. AK Parti tarafından yapılan hazırlıklara göre çalışan çalışmayan tüm kadınlara asgari ücret ödemesi yapılması planlanıyor. Bunun yanı sıra bir dizi destekle sağlanacak. İşte çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara verilecek destekler…

ASGARİ ÜCRET TUTARINDA DESTEK ÖDEMESİ

AK Parti MYK’da görüşülen konular arasında çocuk sahibi olmak isteyen ve en az iki çocuk yapan kadınlar için verilecek destekler gündeme geldi. Bu desteklerden biri de çocuk sahibi olan kadınlara asgari ücret tutarında bakım desteği verilmesi oldu. Asgari ücret güncellendikçe bakım desteği miktarı da değişecek.

DİĞER DESTEKLER

Ayrıca tüp bebek tedavisi görmek isteyen kadınlar için yaş sınırı arttırılacak nokta devlet destekli tüp bebek tedavisinde şu anda 40 olan yaş sınırı 45’e yükselecek.

Yine devlet hastanesinde doğum yapmak isteyen kadınlar için yeni düzenlemeler yapılacak ve hastaneler anne dostu hastane kapsamına alınacak.

Çalışan kadınların doğum izinlerinin de arttırılması gündemde. Ayrıca çocukları ilkokula başlayana kadar kısmi süreli çalışma fırsatı da sunulabilir.

Yine Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için Yenidoğan desteği verilecek. Devlet iki yıl süreyle yeni doğan çocuklara bebek bezi ve mama yardımı yapacak.

Çocuk sahibi olan aileler için vergi indirimi de sağlanacak. En az iki çocuğu ve daha fazla çocuğu olan ailelere konut alımı ve araç alımında vergi indirimi imkanı sunulacak.

Geçtiğimiz aylarda kurulan aile ve gençlik fonundan çocuklu ailelere de yeni teşvikler verilecek.

Doğum yardımı parasında da güncelleme yapılacak. Şu anda bir çocuğa kadar 300 TL, iki çocuğa kadar 400 TL ve 3 ve üstü çocuğa 600 TL Doğum yardımı ödemesi yapılıyor. Ancak bu yardım miktarı arttırılacak.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
12 Ay Geri Ödeme Yok! Devlet Destekli 250 BİN TL Verilecek

Nakit ihtiyacı olanlara sürpriz haber geldi. 12 ay tek kuruş geri ödemeden 250.000 TL’lik ihtiyaç kredisi sizi bekliyor. Devlet destekli ihtiyaç kredisi fırsatları başladı. Nakit ihtiyacı olan, yeni iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen milyonlarca kişi için duyuru yapıldı. Tam 250.000 TL kredi devlet destekli olarak verilecek ve 12 ay geri ödemesiz olarak sağlanacak. Devlet […]