SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Polat Çifti İçin İstenen Cezalar Belli Oldu! Suçları Tek Tek Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin de yargılandığı soruşturmada istenen cezalar belli oldu. Polat çiftinin suçları tek tek açıklandı.

Dilan Polat ve Engin Polat, İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınmış ve Kasım ayında tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çiftin de yargılandığı davada iddianame tamamlandı. İddianameye dair detaylar ortaya çıktı. Dilan Polat ve Engin Polat için 3 ayrı suçtan ayrı ayrı 20’şer Yıldan 40’ar yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Engin Polat liderliğindeki suç örgütünün kara para aklama faaliyetlerine yönelik detaylı bir iddianame hazırladı. İddianamede, Engin Polat ve ailesinin kurduğu şirketler üzerinden yürütülen geniş çaplı finansal suistimaller ve kara para aklama operasyonları detaylandırıldı.

Türkiye’de ekonomik suçlarla mücadelede önemli bir adım olarak görülen bu soruşturma, 28 şüpheli hakkında hazırlanan 75 sayfalık iddianame ile yeni bir aşamaya girdi. İddianamede, Engin Polat’ın aile üyeleriyle birlikte güzellik, kozmetik ve medikal sektörlerde faaliyet gösteren şirketler kurarak yasa dışı gelirlerini akladığı belirtildi.

KURULUŞ VE FAALİYETLER

Engin Polat ve yakın aile üyeleri, çeşitli sektörlerde şirketler kurmuş.

Bu şirketler aracılığıyla sahte faturalar düzenlenerek, yasa dışı kazançlar sisteme sokulmuş.

Şirketler, mal alımlarını gerçekte var olmayan tedarikçilerden yapmış, bu da kara para aklama şüphelerini güçlendirmiş.

LÜKS YAŞAM VE YATIRIMLAR

Engin Polat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Şirketi üzerinden lüks araç ve gayrimenkul alımları yapmış.

Bu alımlar, şirket hesaplarına yapılan nakit yatırımlarla finanse edilmiş.

YASAL UYARILAR VE SUÇLAMALAR

İddianame, Polat ailesi ve ilişkili şirketlerin vergi mevzuatına aykırı hareket ettiğini ve sahte belge düzenlediğini vurguluyor.

Engin Polat ve Dilan Polat başta olmak üzere, suç örgütü üyeleri hakkında ciddi hapis cezaları talep ediliyor.

FİNANSAL İŞLEMLER VE ŞÜPHELİLER

Ahmet Gün, örgütlenmiş şirketlerin çoğunda mali müşavir olarak faaliyet göstermiş ve kara para aklama süreçlerinde kilit rol oynamış.

Engin Polat’ın yasa dışı bahis ve sanal kumar operasyonlarıyla bağlantılı olduğu, bu faaliyetlerden elde edilen gelirleri akladığı belirtiliyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Genel
13 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! Tarih Verildi: 40 Dereceyi Geçecek

Türkiye’de Hava Sıcaklıkları Yükseliyor: Önümüzdeki Hafta Sıcaklar 40 Dereceyi Bulacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta artarak 40 dereceyi aşması bekleniyor. Özellikle İstanbul’da sıcaklıkların yüksek nemle birleşmesi nedeniyle hissedilen sıcaklıkların daha da artacağı tahmin ediliyor. Yaz aylarının sıcak yüzü, Türkiye’nin dört bir yanını etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji […]

Genel
13 Temmuz 2024
Sirkeli Suyla Duş Alan O Dertten Kurtuluyor! İşte Müthiş Faydaları

Sirkeli suyla duş almak her derde deva oluyor. Müthiş faydaları tek tek açıklandı. Bunu Duyanlar Sık sık banyo suyuna sirke ekleyecek. İşte sirkeli suyla duş almanın muhteşem faydaları… Birçok kişi evinde temizlik rutininde artık sirke kullanıyor. Hem doğal olması hem de müthiş bir temizlik işi çıkarması sirkeyi evlerden eksik etmiyor. Ancak bu haberi okuduktan sonra […]

Genel
13 Temmuz 2024
MGM’den O İllere Kritik Uyarı! Sel ve Su Baskını Olabilir

Meteoroloji 13 Temmuz hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Son dakika uyarısı geldi. O illerde öğleden sonra kuvvetli yağış bekleniyor. Sel ve su baskını olabilir, tedbir almakta yarar var. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13 Temmuz 2024 hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Bugün öğle saatlerinden itibaren Çankırı Ankara Artvin Trabzon ve Rize illerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji […]