MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Şehir Tiyatrosu Kartal’da perde açacak!
Şehir Tiyatrosu Kartal’da perde açacak!


Kartallı Tiyatro severler LÜKÜS HAYAT’LA TANIŞACAK…

Kartal Belediyesi Kartal halkına Tiyatro izleme ziyafeti verecek. Bu noktada başlatılan çok yönlü çalışmalar doğrultusunda İstanbul Şehir Tiyatrolarının bir ayağının da Kartal’da oluşması hedefleniyor.

LÜKÜS HAYAT KARTAL’DA SAHNE ALACAK!

Lüküs Hayat,1933 yılında Cemal Reşit Rey tarafından yazılmış ve bestelenmiş bir operettir.  Türk tiyatrosunun klasik eserlerinden birisi olmuştur. 80 yıldır kesintisiz gösterimde olan ve sahnelendiği TİYATRO salonlarında kapalı gişe oynağı belirtilen LÜKÜS HAYAT Opereti 1950’li yıllarda Settar Körmükçü, gibi ünlü Tiyatro ve Sinema sanatçısı Külhanbeyi rolü ile gönüllere TAHT kurmuştu.

Lüküs  Hayat Operetinde ise son olarak Zihni Göktay, Funda Postacı, Ali Berge, Bilge Zobu     ve Savaş Barutçu gibi ünlü Tiyatro sanatçılarının  canlandırdığı efsane eseri ünlü Tiyatrocu     ve Sinema eleştirmeni Haldun Dormen,yönetiyor.

İLK ADIM ATILDI

Kartal Belediyesi Kültür faaliyetlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, İstanbul Şehir Tiyatrolarının Kartal’da da sahne oluşturması için gerekli girişimleri yaptıklarını belirterek, “ İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yazışmalar başlattık. Henüz yazışmalarımızı bir   cevap gelmedi. Şehir Tiyatrolarını  sanatsever Kartal halkı ile buluşturmak istiyoruz.Bu arada uygulama aşamasında olan projemiz gerçekleştirildiğinde ,yıllardan beri kapalı gişe oynayan ünlü LÜKÜS HAYAT Operetini Kartal halkına izletmeyi de çok arzu ediyoruz. Lüküs Hayat operetini bu seneki Kültür ve Sanat Festivalimize getirmek için çok uğraştık. Özellikle Lüküs Hayat opereti izlenmesi gereken bir eser.” Hatırlatması yaptı.

Mavi, “ Bundan 10 sene önce  vefat eden Soprano  Seyra Yıldız’ın eşinin kurmuş olduğu  bir Vakıf var.Onun anmasını inşallah Aralık ayının 14’de bunun konserini Orkestra ile  beraber Kartal’da gerçekleştireceğiz.” Dedi.

FETHİ SATICI

Galeri
📆 02 Kasım 2010 Salı 13:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR