MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Politika » Metin Bektaş, İMAR Kilitlenmiş durumda
Metin Bektaş, İMAR Kilitlenmiş durumda


 

Kartal Belediyesi Ekim ayı 6. ve son Meclis Birleşiminde ateşli bir konuşma yapan AK Parti Kartal Belediyesi Meclis üyesi ve tecrübeli politikacı Metin Bektaş, belediyeyi eleştirerek adeta topa tuttu. Bektaş’ın sert eleştirilerinden Kartal Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı ve Meclis üyesi İbrahim Doğan da nasibine düşeni aldı.

AK Partili Meclis üyesi Metin Bektaş, Karyapsan A.Ş. ile ilgili görüşlerini belirtirken CHP Grup Başkanvekili İbrahim Doğan’ın sözlü müdahalesi ile karşılaştı ve Doğan’ın bir önceki meclis toplantısında, Karyapsan A.Ş. ile ilgili olarak “İnsanlara AŞ verme, İŞ verme zorundayız. Dolayısıyla Karyapsan borçlanacak, o borçlan da işe aldığımız insanların maaşını ödeyeceğiz” şeklinde konuştuğunu söyledi.

Akabinde bir başka CHP’li arkadaşımız çıkıyor, Karyapsan’ın HAM madde almak için NAKİT sıkıntımız var. Dolayısıyla borçlanmaya gidiyoruz. Hangisi doğru? Ben bunlara dikkatinizi çekmek istediğim için söylüyorum. Başka bir çelişkiyi söyleyeceğim her defasında arkadaşlar Kartal Belediye Başkanımız buradan her defasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor. Ya siz yanlış bilgi veriyorsunuz ya da belediye başkanı yanlış bilgi veriyor. Biz kime inanalım” sorusunu yönetti.

İbrahim Doğan’a yüklendi.

Bektaş, şöyle devam etti: “İkincisi işinize geldiği zaman merkezi hükümet karalanıyor, Büyükşehir karalanıyor. Kartal Belediyesi’nin Adalar Orman Kampı Tesislerini işletme hakkını onayladı. Çırçır Caddesi’ndeki hizmet binasıyla ilgili bizler burada AK Parti Grubu olarak “HAYIR” dememize rağmen Büyükşehir’de AK Partinin oylarıyla kabul edildi.  Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlar özellikle Kentsel dönüşüm projesi noktasında kamuoyunu yanılttılar. Yanlış bilgi verdiler,”Evlerinizi yıkacaklar” dediler.

Eğer söyledikleriniz doğru ise geçen hafta. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, özellikle Dr. Altınok Öz’ün Başkanlığı’nda BİR EKİP, Kadir Topbaş, beyle görüştükten sonra CEP Telefonuyla bütün Grubu, bütün CHP’li Meclis üyelerine  “Ben Başkanla görüştüm. Kentsel dönüşüm projesini kabul ettireceğiz” dedikten sonra oy birliğiyle KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ NİÇİN KABUL ETTİNİZ? Siz SİYASET yapmak için buradasınız.

İbrahim Bey ile ilgili söyleyeceğim. “İbrahim Bey burada İŞ yapmayan adam HATA yapar” İbrahim bey de iş yapmamak için sürekli siyaset yapıyor. Belediyenin en önemli GELİR kaynağı İmar Müdürlüğü’dür arkadaşlar. İMAR Kilitlenmiş durumda. 2 günde İmar bilgisi verilir diye bilen İbrahim Doğan’ın biriminden maalesef haftalarca imar durumu alınamaz.

Maalesef aylarca RUHSAT alınamaz.

Uzman mimarların kabul ettiği dosyayı, aynı İbrahim Doğan kendi Grubundaki meclis üyelerini ZOR durumda bırakarak Meclis’ten geri gönderir. Çünkü belediyeye PARA lazım değil, inşaat yapılmasın. Sayın Başkan, spor caddesine git. Bütün birim müdürlerine RAPOR ettiğim halde DİKKATE ALINMADI.” hatırlatması yaptı.

AK Partili Meclis üyesi Metin Bektaş, dikkate alınması gereken düşündürücü bir açıklama da daha bulundu ve “ İbrahim Doğan’ın talimatı ile yapılan KAÇAK bina ile ilgiliydi. E- 5- yanında dedim ki bir büyük bir bina yapıyorlar önünü de demirlerle kapatıyorlar. Dediğimde eline telefonu aldı ve “Sayın müdürüm orada ne yapılıyor” sorusunu yönetti. Cevap şu “Kapatacaklar ve içine makine koyacaklar.”

Altınok Öz’e teşekkür etti.

Metin Bektaş, konuşması daha da sertleşecek derken bir anda tavır değiştirdi ve Başkan Altınok Öz için de şunları söyledi.

“Ben Kartal Belediye Başkanı Sayın Altınok Öz Bey’e, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki kentsel Dönüşüm Projesi noktasındaki CHP Grubu üzerindeki göstermiş olduğu çalışmadan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Lütfen Sayın Doğan, işinizi yapın ve belediyeyi kilitlemeyin.

Belediye çalışsın. Belediyenin icraat yapması lazım bu halkın hizmete ihtiyacı var. AK Parti ve Kartal belediyesi olarak, AK Parti Büyükşehir Belediyesi olarak, AK Parti Merkezi Hükümet olarak, Kartal Belediyesi’nin vatandaşın lehine, vatandaşın çıkarına, halkın huzur ve barışına katkı sağlayacak her türlü projenize her türlü destek verilecektir.”şeklinde konuşmasını tamamladı.

📆 02 Kasım 2010 Salı 13:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR