MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Mavi: “ Kartal’ın ateşini yakacağız”
Mavi: “ Kartal’ın ateşini yakacağız”


Mungan Vakfı Yönetim  Kurulu Başkanı, mimar ve Ressam Mükremin Mungan’ın , Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde açtığı resim sergisine vatandaşlar çok  büyük ilgi gösterdi.

Serginin açılış törenine Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Aziz Bayar, Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kültür Müdürü Ayhan Taş ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini Kartal Belediyesi Kültür ‘den sorumlu Başkan Yardımısı Fügen Mavi, kesti. Akabinde kısa fakat anlamlı bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kartal’ın belediye hizmetlerinde olduğu gibi Kültürün de merkezi olacağının altını çizdi

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ KARTAL’DA ANILACAK

Mavi,” Kartal çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış, yurdun dört bir köşesinden gelerek kartal’a yerleşmiş ve bir  mozaik  oluşmuş olan güzel bir ilçemizdir. Kartal belediyesi olarak KÜLTÜR ağırlıklı projelerimizi, etkinliklerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz,gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Kartal belediye hizmetlerinde olduğu gibi Kültürün de merkezi olacak. Bu arada Gazeteniz vasıtasıyla Kartal halkına çok önemli bir kültür  hizmeti sunmayı amaçladık. Sarıkamış’ta binlerce kahraman askerimizin vahşi doğa şartlarında donarak şehit olan kahramanlarımız anılarak  yad edilecek.. İlgili  projeyi inceliyoruz.Kartal Belediye Başkanımız Op.Dr.Sayın Altınok Öz’ün onayını aldıktan sonra Sarıkamış faciasını  yansıtan tiyatro eseri sahneye uyarlanacak.Sarıkamış’ın anması ile ilgili bize sunulan projeyi inceliyoruz.17 kişilik profesyonel çok güzel bir ekibin hazırladığı ilgili projenin bünyesinde SEMA gösterisi,yöresel türküler ve şiirlerle Kartal’ın kültür      ve   sanat sever halkını  Sarıkamış projesi ile buluşturmak istiyoruz.Bu arada Dünya ca ünlü Anadolu Ateşini’de Kartal halkı ile buluşturmak istiyorduk. Biz halkımızla birlikte KARTAL ATEŞİNİ YAKMAYI daha uygun gördük” diye konuştu.

DİKKAT ÇEKİCİ SANAT ESERLERİ

Mimar ve Ressam Mükremin Mungan’ın her biri ayrı bir mana  çağrıştıran, dikkat çeken eserlerinin arasında Otom Gülü, Gelincik Tarlası, Fırın,Dört Dul,Ankara Keçisi,Elektrik İşkencesi ve Bizans döneminde gerçekleştirildiği TARİH kitaplarında yer aldığı belirtilen Nasturi Katliamını yansıtan TABLOLAR sergiye gezenlerin ilgisini  çekti.

Bu arada Kartal Belediyesi Kültür’den sorumlu Bayan Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Dünyanın DÖRT bir köşesinde bu tür Yağlı Boya Resim sergileri açarak haklı bir şöhrete oluşan Mimar ve Ressam Mükremin Mungan’ın her biri birer sanat eseri olan tablolarını dikkatli inceledi ve böylesine anlamlı eserleri TUALE yansıttığı için Mungan’a teşekkür etti.

FETHİ SATICI

Galeri
📆 02 Kasım 2010 Salı 14:13   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR