- Kartal Gazetesi - https://kartalgazetesi.com -

Notalar kanserli çocuklar için umut oldu

Maltepe Belediyesi senfoni orkestrası ve üç tenorlar kanserli çocuklar için sahne aldı. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’ nın onuncu kuruluş yılını kutlamak ve inşaatı devam eden Aile Evi’ projesine kaynak yaratmak amacıyla Aya İrini Müzesi’nde düzenlenen konsere sanat ve iş dünyasından geniş bir katılım oldu.

Gecede bir konuşma yapan Maltepe belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, dayanışmanın önemine vurgu yaparak ‘’ Şu an burada insan olmanın gerekliliklerinden birini yaşıyoruz. Yaşamda bir çok zorluk vardır ve bu zorlukların içerisinde bunların farkına varmak ve çözüm yolları aramak da bunlardan biridir. Bizler de şu an bunun için burada bulunmaktayız. Beraber bu anlamda bir dayanışma yaşamak ve yaşatmak için buradayız. Maltepe Belediyesi senfoni orkestrası 15 ay önce kuruldu. İlk kurulduğunda Müslüman mahallesinde salyangoz satma gibi bir durumdu. Çok fazla eleştiri aldık ama biz yolumuza devam ettik. Çok sesli müzik çok sesli insan ve çok sesli toplum demektir. Kaçuv’ a destek için burada olanlara başta yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Aylar önce Cerrahpaşa onkoloji kliniğinde yaşadığım anlardan sonra çok duygulandım. Yapım aşamasındaki Aile evi’ ni gördük ve daha sonra da vakıfa geldik. Maltepe Belediye başkanıyım şu an eski cerrahım ama şu an bütün makamlarımızdan sıyrılarak, her şeyden önce insan olarak umut olalım. Kaçuv için her türlü olanağımızı seferber edeceğiz. ‘’ dedi.

Gönüllü bağışlarıyla umut olmaya çalıştıklarını dile getiren Kaçuv Başkanı Prof.Dr. İnci Yıldız Senfoni orkestrasının katkılarından dolayı Belediye Başkanı Zengin’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve destek veren firmalara plaketleri sunuldu. Sunuculuğunu İclal Aydın ve Cem Ceminay’ın yaptığı Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası ve üç tenorların konseri davetlilerden yoğun ilgi gördü. Zaman zaman şarkılara eşlik eden izleyicilerin coşkulu katılımı nedeniyle sanatçılar üç kez  bis yaparak konseri tamamlayabildi.