MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Toplum » Kartal Belediyesi İşsizleri gündeminden düşürmüyor
Kartal Belediyesi İşsizleri gündeminden düşürmüyor


Türkiye’nin en büyük sorunları arasında işsizlik geliyor. Kartal Belediye’sinin işsizlik sorununa yönelik çalışmalarından biri de geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Kartal Belediyesi, işverenlerle işsizleri Ekolojik Pazar Eğitim Çadırında biraraya getirdi. Yapılan görüşmeler sonrasında uygun olan adaylara iş umudu doğmuş oldu. Görüşmelerde iş sahibi olamayan adaylar ise İşbul Meslek Akademilerinin iki aylık meslek edindirme kursuna katılacaklar.  Mesleki bilgi ve becerilerinin artmasına yönelik eğitime katılan işsizlere Türkiye İş Kurumu tarafından günlük 15 TL verilecek.

Kartal Belediyesi’nin işsizlerle, işverenleri buluşturmak için oluşturduğu özgeçmiş havuzuna, bilgilerini bırakan Kartallılar, gerek belediye gerek işveren talepleri doğrultusunda, 29 Mart 2009’dan beri buluşturuluyor. …

Aynı zamanda meslek sahibi olmayanlarla, farklı meslekleri edinmek isteyenler, Kartal Belediyesi’nin meslek edindirme kurslarına katılabiliyorlar. İş-kur ve Halk Eğitim Merkezi ortaklığıyla yürütülen bu proje kapsamında pek çok Kartallı hem meslek eğitimi alıp, hem de günlük 15 TL alarak eğitimlerini tamamladı. Son yapılan kursları bitirenlerden 24 kişi ise, kursların bitiminden hemen sonra iş sahibi oldu.

Galeri
📆 11 Kasım 2010 Perşembe 12:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR