MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Büyükşehir, Flaş, Genel, Sancaktepe, Toplum » Sancaktepe Belediyesi, Mısırlı konuklarını ağırladı.
Sancaktepe Belediyesi, Mısırlı konuklarını ağırladı.


“Alexandria 2020 – Better Future” projesi kapsamında Mısır’ın İskenderiye şehrinin yerel yöneticileri ve iş adamları Sancaktepe Belediyesi’ni ziyaret etti. Temmuz ayında Türkiye Cumhuriyeti İskenderiye Başkonsolosluğu’nun daveti üzerine İskenderiye kentinde yerel yönetimler, belediye yönetimi ve İskenderiye’nin yeniden yapılandırılması hakkında düzenlenen konferansta Sancaktepe Belediyesi Başkanı İsmail Erdem adına bir sunum gerçekleştiren Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Tarık Yusuf Uçar’ın ziyaretini müteakip, on kişiden oluşan Mısır Heyeti iade-i ziyarette bulundu.

 

Mısır Heyeti, Belediyecilik Uygulamaları ve Yerel Yönetim Metodolojisi hakkında Türkiye’deki başarılı çalışmaları yerinde görmek amacıyla Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’i makamında ziyaret etti. Yeni demokratik temeller üzerine kurulacak İskenderiye şehrinde gerçekleştirilecek olan uygulamalarda Türkiye’nin tecrübesini de katarak başarılı bir model kurmayı hedeflediklerini bildiren Mısır Heyeti, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’e teşekkürlerini sunup hediyelerini takdim etti. Başkan Erdem, imar ve şehircilik alanında proje geliştirip uygulama konusunda örnek teşkil eden Sancaktepe’deki çalışmaları Mısırlı meslektaşları ile paylaşmanın memnuniyetini dile getirerek yapılan bilgi alışverişinin iki şehir ve iki ülke adına çok faydalı olacağını dile getirdi. 8 Ağustos Perşembe günü gerçekleşen ziyaret sonrası Mısırlı heyet, Sancaktepe’deki yerel yönetim uygulamalarını yerinde görmek amacıyla ilçede bir dizi incelemelerde bulunarak yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Konuk heyet daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi kurum ve kuruluşlarını gezerek inceleme çalışmalarını sürdürdü.

📆 14 Eylül 2011 Çarşamba 16:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR