MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı


Kartal Belediye Başkan Op. Dr. Altınok Öz, 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında öğrencilerle bir araya geldi. Yeni eğitim öğretim nedeniyle Kartal Topselvi Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü ziyaret etti.

Kartal Yıldız İşçimenler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, okulların  milletin geleceğini hazırlayan kurumlardan biri olduğu vurgusunu yaptı. Gök, “okullarımıza ve öğrencilerimize sahip çıkmalıyız. Eğitimciler olarak her türlü olumsuzlukları aşacağız. Başarıyı hep birlikte yakalayacağız. Geçmiş yıllardan daha başarı olmak zorundayız. Eğitim davası millet olma davasıdır” dedi.

Başkan Öz, “özgür düşünen bireylerin yetişmesini diliyorum”

2011-2012 eğitim öğretim yılında özgür düşünen bireylerin yetişmesi temennisinde bulunan Başkan Öz konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeyi ve Atatürk’ün bizlere verdiği mesajları çok iyi algılamalıyız. Algılayan bir nesil olarak yetişmeyi temenni ediyorum” dedi.

Kartal Belediyesi Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün koşmasının ardından Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu ise eğitimin önemine değinerek; ilk eğitimin aileden başladığını vurguladı.

Konuşmaların ardından öğrenciler şiir ve yazılarla duyguların dile getirdi. Öğrenci Halk Dansları Topluluğu, Bilecik yöresinden halk oyunlarını sergiledi.

Okula yeni başlayan öğrencilere çiçek verilmesi ile devam eden törende ayrıca Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kaymakam Nuh Mehmet Hamurcu ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, ilk ders zili ile eğitime başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret etti. Öğrencilerle birlikte sıralara oturan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, öğrencilerin eğitim yılını kutlayarak başarılar diledi. Daha sonra Kartal Kaymakamı Nuh Mehmet Hamurcu, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yıllarını kutladı.

Öğrenciler Başkan Öz’ü makamında ziyaret etti

Eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Kartal Topselvi Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ü ziyaret etti. Kartal Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Başkan Öz, öğrencilere Antep fıstıklı dondurma ikram etti. 8. Sınıf öğrencisi Berçin İşcan’ı temsili olarak Belediye Başkanlık makamına oturtartan Başkan Öz, öğrencilere kütüphaneye gitmelerinin yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan ve Kartal Dragos’ta bulunan  “Deniz Kabukları Müzesi” ni gezmelerini ve denizaltındaki yaşamla ilgili bilgi sahibi olmalarını istedi. Ziyarette Başkan Öz, öğrencilere satranç takımı, öğretmenlerine ise porselen fincan takımı hediye etti.

Etiketler: , ,
📆 19 Eylül 2011 Pazartesi 17:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR