MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel » Maltepe Belediye Başkanı Zengin ile birlikte 10 kişi serbest
Maltepe Belediye Başkanı Zengin ile birlikte 10 kişi serbest


Yolsuzluk iddiasıyla Maltepe Belediyesi’ne yönelik operasyonda gözaltına alınan Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve birlikte adliyeye sevk edilen 10 kişi serbest bırakıldı. Mustafa Zengin’in adliye’den ayrılışında ise izdiham yaşandı.
Sabah saatlerinde polis ekiplerinin Maltepe Belediyesi’nde yaptığı yolsuzluk operasyonunun, Senfoni ortekstrasında yolsuzluk iddialarının araştırıldığı soruşturma kapsamında gerçekleştiği öğrenildi. Adliyeye getirilen Zengin’in de aralarında bulunduğu 11 kişi, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.
Bir süre baro odasında bekleyen Zengin ve beraberindekiler, daha sonra adliye binasından dışarıya çıktı. Dışarıda bekleyen kalabalık tarafından alkışlarla karşılanan Zengin, kalabalık nedeniyle yaşanan izdihamda zor anlar yaşadı. Aracının başında kısa bir açıklamada bulunan Zengin şöyle konuştu; “Bu yıllardan beri süren aydınlığa karşı karanlığın savaşıdır. Biz bu savaşta aydınlığın yanındayız devam edeceğiz. Burada devletin savcısı, polisi görevini yapmış. Bizleri bilgimize başvurmak için adliyeye davet etmiştir. Ancak davet şekli sizleri de buraya toplayacak kadar tepki toplamıştır, etik olmamıştır. Bilgilerimize başvuruldu, arkadaşlarımız bilgilerini söylediler. Şu anda da hizmete devam etmek için buradan ayrılıyoruz.”
Bu arada destek için gelen grup, Mustafa Zengin’in bir süre beklediği baro odasından kendilerine el sallaması üzerine sloganlar atarak Zengin’e destek verdi. Zengin’in bulunduğu pencerenin altında pankart açan bir grup ile polis arasında kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Mustafa Zengin ve beraberindekilerin adliye bahçesinden ayrılmasıyla toplanan kalabalık da dağıldı.

 

CİHAN

📆 29 Eylül 2011 Perşembe 16:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR