SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

DABKON’dan Milliyet yazarı Tezkan’a kınama!

Yayınlanma:
ABONE OL

Doğu Anadolu Basın Konseyi (DABKON), Milliyet Gazetesi yazarlarından Mehmet Tezkan’ın köşe yazısını Erzurum’a dönük yatırımları politik bulmasından dolayı kınadı.
“Politik Yatırımın Hazin Sonucu” başlıklı yazıda, Erzurum’a yapılan kış turizmine dönük yatırımları gereksiz görülerek, “Bunlar politik yatırımlardır” denmişti.

 

Ayrıca Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun kaza sonucu ölmesinin sorumlusunun da Erzurum’a yatırım yapanlar olduğu yazılmıştı. DABKON Genel Sekreteri Mahmut Akdağ imzasıyla yayınlanan bildiride, Erzurum’u ve Erzurum’a yapılan yatırımları eleştirmesinin ‘yanlı’ ve ‘politik’ olduğu belirtilirken, gazetenin de buna zemin hazırladığı öne sürüldü.

ÖLÜMDEN YATIRIMLARI SORUMLU TUTTU 
Söz konusu köşe yazısında doğrudan ve aleni olarak Erzurum düşmanlığı yapıldığını vurgulayan Genel Sekreter Akdağ, köşe yazarının haddini aşarak, geçen hafta Konaklı’da bir kaza sonucu hayatını kaybeden Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun ölümünden sorumlu olanın “o tesisleri oraya diken” olarak nitelendirdiğini dile getirdi.

“ERZURUM DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR” 
Gazetenin sorumsuzca davrandığını da aktaran Akdağ, “Bir gazete düşünün ki, bir şehre yapılan yatırımları politik nedenlerden dolayı eleştiriyor, hatta kaza sonucu meydana gelen bir ölüm vakasının sorumlusunun yapılan yatırımlar olduğunu söylüyor. Daha da ötesi, aynı gazete köşe yazarına ‘Üniversite oyunları Erzurum’da olsun diye politik yatırım yapıldı’ dedirtebiliyor. Bu açıkça bir Erzurum düşmanlığıdır” dedi.

“İDEOLOJİK YAKLAŞANLARA İNAT, KERVAN YÜRÜYECEK” 
Erzurum’da gazetecilik yapan basın mensupları olarak her türlü yapıcı eleştiriye alkış tuttuklarını, ama söz konusu yazının yapıcı değil, kin ve düşmanlık kokan ifadelerle dolu olduğunu vurgulayan DABKON bildirisinde şu görüşler yer aldı:
“Yatırımı gerçekleşen tesislerde varsa bir eksik, kusur bunlar açıkça dile getirilmeliydi.

Yahut bu tesislerin daha fonksiyonel hale getirilmesi için, Turizm Bakanlığı başta olmak üzere ilgili birimler göreve davet edilseydi Erzurumlu olarak bunlardan memnuniyet duyardık. Alenen Erzurum düşmanlığı yapmıştır. Tezkan söz konusu yazısında ‘Erzurum’un kayak şehri olmaya niyeti yok‘ diyerek küstahça ve cahilce ifadeler de kullanmıştır. Herkes şunu bilsin ki, Erzurum Erzurum düşmanlarına rağmen yakın gelecekte dünyaca ünlü bir kayak şehri, kış turizminin merkezi olacak, Erzurum kervanı yürümeye devam edecektir.”

 

İlgili Haberler

Genel
15 Haziran 2024
Meteoroloji’den SARI KOD! O İller İçin Peş Peşe Uyarı

15 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Haziran’a dair hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde sağanak yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgarların da etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde […]

Genel
15 Haziran 2024
Survivor 2024 Finaline Çakarlı Araçla Giden Yarışmacılara Ceza! Bakan Yerlikaya “Gereği Yapıldı” Dedi

Eski Survivor yarışmacıları Survivor finaline usulsüz çakar kullanarak gittiler; İçişleri Bakanı Yerlikaya, sürücüye ceza kesildiğini duyurdu. Survivor All Star 2024’ün muhteşem finali, eski yarışmacıların çakarlı araç kullanarak etkinliğe katılması nedeniyle gölgede kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın müdahalesiyle, trafikte usulsüz üstünlük sağlama girişimi sert bir şekilde cezalandırıldı. ÇAKARLI ARAÇ KULLANIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR Survivor’ın dün geceki finaline, […]

Genel
14 Haziran 2024
Marmaris Belediye binasının yerindeki kaçak inşaat mühürlendi

Belediyenin kendine ait yerin inşaatı kaçak çıkan Marmaris belediyesi yapılan kaçak inşaat çalışmasını durdurdu. Muğla’da Marmaris Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, inşaat ruhsatı olmadan yapılan çalışma nedeniyle Marmaris Belediyesi’nin yıkılan eski hizmet binasının yerinde yürütülen inşaatı durdurdu. Bunlar yaşanırken Marmaris belediye başkanı Acar Ünlü ile ilgili olarak kendine ait dubleks evin de kaçak olduğuna […]

Genel
14 Haziran 2024
10 katı zam gelecek! Son dakika açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı düğmeye bastı. Yurt dışı çıkış harcına da zam geliyor. Üstelik tam 10 katı artacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı, vergi ve harçlar konusunda düğmeye bastı. Temmuz ayı için sayılı günler kalırken peş peşe zam haberleri de gelmeye devam ediyor. Ekonomi Gazetesi tarafından derlenen habere göre yurt dışı çıkış harcı da zamlardan nasibini […]