MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Gençlik, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » Kartal’lı Ekrem Şahin’den Türkü tadında bir albüm! “Yar Uyudu”
Kartal’lı Ekrem Şahin’den Türkü tadında bir albüm! “Yar Uyudu”


Türk halk müziğini modernize ederek Dünya enstrümanlarıyla Anadolu enstrümanlarını bir araya getiren Ekrem Şahin ürettiği yeni bir tarzla ulusal medyaya konu olmayı başardı. Günümüzün modern müziği ile Türk halk müziğini harmanlayan Ekrem Şahin’in Yar Uyudu albümü büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Kartal’da yetiştiğini her yerde söylüyor,

22 senedir Kartalda yaşayan sanatçı aynı zamanda Kartalda Kuyumculuk sektöründe hizmet veren Deniz kuyumculuğun sahibi Deniz Şahinin kardeşidir. Gittiği her organizasyonlarda Kartal’da yetiştiğini söyleyen sanatçı Kartal ilçesinin yetiştirdiği başarılı bir sima haline gelmiştir.

İlk Albümü,” Yar Uyudu”

Bu albümde Türkiye’nin en önde gelen müzisyenleri bu albüme enstrümanları ile eşlik etti. Kendine özgü tarzıyla dikkat çeken sanatçı gerek yurtiçi gerek yurtdışı birçok dinleyiciye ulaşarak birçok konserde yer aldı.

Türk halk müziğini yeni nesile sevdirmek istiyor!

Müzik hayatında ulusal bir bakış açısı yakalayıp Türk halk müziğini yeni nesile sevdirmek ve yeni yetişen müzisyen insanlara yaptığı tarzla bir iz bırakmak istiyor.

Sanatta emek vermeden bir yere varılmaz!

Gitgide yozlaşan popüler kültür yaşantısının içinde olmamaya çalışan ve diğer taraftan Anadolu kültürüne iyi hizmet veren sanatçıların çok zor ayırt edildiği, sanılanın aksine iyi bir dinleyici kesiminin de hala var olduğunu düşünerek yola çıkılması gereken bir yolculuktur, sanat hayatı.

Ne kadar emek vermeden bir yerlere gelmeyi başaran ucuz sanatçılar tarafında, hiçbir zaman yer almayacağının teminatını veren Ekrem Şahin para + sanat fikriyatını yıkmaya çalışıyor.

Korkak insanların yürekli türküleri olmaz.

Dönem kargaşasında ciddi anlamda sanat için mücadele eden ve hızla ilerleyen popüler kültür içinde Türk halk müziğini değerleriyle kaybetmemeye çalışan ve ciddi anlamda mücadele içinde olan bizleri ayakta tutmak için mücadele veren siz değerli dostlarımı saygıyla selamlar sevgilerimi sunarım. Korkak insanların yürekli türküleri olmaz.

Ekrem Şahin özgeçmişi;

1981 yılında Gümüşhane Şiran İnözü köyünde dünyaya gelen Ekrem Şahin öğrenimini Niğde üniversitesi turizm işletme bölümü ile tamamladı. Okul hayatından sonra turizm sektöründe çalışarak turizm hayatını süpervizör olarak tamamladı ve Türkiye’nin en önde gelen Doğan medya holding’e media advisör olarak transfer oldu. Çalıştığı sektörlerde başarıyı yakalayan Ekrem Şahin sürekli müzik hayatının içerisinde rol aldı.

Erzurum’da askerlik vazifesini tamamlayan Ekrem Şahin müzisyen olarak yaptığı askerlik boyunca Erzurum ilinin büyük ilgisini topladı. Askerlik hayatından sonra albüm yapma kararı alan Ekrem Şahin 2011 Yar Uyudu albümü ile sanatseverlerin karşısına çıktı.

Galeri
📆 24 Mart 2012 Cumartesi 14:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR