MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Manşet, Sancaktepe, Sivil Toplum, Toplum » İstanbul Büyükşehir çocuk meclisi seçiminde Sancaktepe rüzgarı!
İstanbul Büyükşehir çocuk meclisi seçiminde Sancaktepe rüzgarı!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi, 4. Dönem 1.Genel Kurulu 24 Mart 2012 ( Cumartesi günü ) tarihinde 39 ilçe belediyesini temsilen 301 çocuk meclisi üyesinin katılımıyla Başkanlık Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Çocuk Meclisi Yürütme kurulu üyelerimizde katıldı. Sancaktepe Kent Konseyi Genel sekreteri Seyfettin KIZIL ve Çocuk Meclisini Koordinatörü Selçuk ÜK ‘de Çocuk Meclisi Yalniz Bırakmadı.
Genel kurul kapsamında Çocuk Meclisi açılış konuşmalarının ardından, okunan faaliyet raporu ve yürütülen çalışmaları anlatan filmi gösteriminden sonra seçimler gerçekleştirildi. Toplam 33 çocuk meclisi üyesinin başkan olmak için başvurduğu seçimlerde tüm başkan adayları tek tek söz alarak kendilerini tanıtıp, projelerini anlatarak üyelerden oy istedi. Aileler de bu heyecanlı yarışta çocukları yalnız bırakmazken başkanlık seçim konuşmalarını kendilerine ayrılan localardan dikkatle takip ettiler. Konuşmaların tamamlanmasından sonra başkanlık seçimlerine geçildi ve divan başkanınca oylama yapıldı. Son derece şeffaf ve demokratik bir ortamda gerçekleşen seçim sonucunda Semagül Çakır oy çokluğu ile başkan ( 78 oy ) seçildi. Çocuk Meclisi Başkanı Semagül Çakır teşekkür konuşmasında başkan seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederken kendisine güvenen meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti. Çocuk Meclisi olarak yeni dönemde de farklı projeler üreterek çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi.  Başkan Çakır “Biz çocuklara her konuda desteğini esirgemeyen ve bize bu meclisi armağan eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ ile çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Osman AVCI’ya çok teşekkür ediyorum” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Seçim sonuçlarının ilan edilmesinden sonra yeni başkan, başkan vekilleri ve divan üyeleri koltuklarına oturarak hatıra fotoğrafı çektirerek görevlerine başladılar.

Yapılan Seçim sonuçlarına göre oluşan yönetim kurulu şöyle;
1- Semagül Çakır ( Başkan )
2- Uğur Öner ( 1.Başkan Vekili)
3- Alara Tuncer ( 2.Başkan Vekili)
4-  Anıl Arslan ( Divan Üyesi)( Sancaktepe Kent Konseyi)
5- Büşra Kendirci ( Divan Üyesi)
6- Merve Karaosman ( Divan Üyesi)
7- Ramazan Geyik ( Divan Üyesi)
8- Edanur Saraç ( Divan Üyesi)
9-  Saliha Ebru Aydın  ( Divan Üyesi)
10-  Sümeyye Keser  ( Divan Üyesi)
11-  Şüheda Önal  ( Divan Üyesi)
Başkan Semagül Çakır, teşekkür konuşmasının ardından gerçekleştirilen bisiklet kura çekimi genel kurulda heyecanlı dakikalar yaşattı. Genel kurul sonrası Yapılan 20 Adet Bisiklet Çekişinde Sancaktepe Kent Konseyi Çocuk Meclisinden  2 Üyemiz  Bisiklet kazandı. Hediyelerin dağıtılmasının ardından yapılan kokteyl ve İllüzyonist gösterisiyle program tamamlandı.

Çocuk Meclisi, 2 yılda bir yapılan demokratik seçimler sonucu bünyesindeki başkanı, başkan vekillerini ve divan üyelerini seçiyor. Seçimler çocuklarımızın hür iradesi ile gerçekleşiyor ve 21 komisyondan oluşan Çocuk Meclisi kuruluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çocuk Meclisi temel olarak; katılımcı bir anlayışla çocukların problemlerini, taleplerini ifade etmelerinde ve çözüm yolları bulmalarında aktif rol almalarını amaçlıyor ve çalışmalarını bu doğrultuda yürütüyor. Çocuk meclisi bünyesinde çocuklar gerçekleştirdikleri faaliyetlerle, toplum kurallarına uygun hareket ederek çevresindekilerle iyi iletişim sağlamayı ve grup çalışması yürütmeyi öğreniyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, yeni dönemlerinde de Başkan Kadir Topbaş’ın desteği ile etkinliklerini arttırarak devam ettirecek.

Galeri
📆 27 Mart 2012 Salı 11:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR