MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » Erzurumlular Pendik’te türkülerle buluştu!
Erzurumlular Pendik’te türkülerle buluştu!


Pendik Belediyesi ile Erzurum Aziziye Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği “Yediveren Kültür Kardeşliği, Pendik – Erzurum” etkinlikleri Pazartesi günü resim sergisi ve “Türkülerle Erzurum” konseri ile başladı.

Üstadlardan doyumsuz Erzurum Türküleri!

26 Mart Pazartesi günü saat 14:00’te Pendik Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde el sanatları ve fotoğraf sergisinin açılışıyla başlayan etkinliklerin akşamında Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Kaynarca Erzurumlular Derneği Bar Ekibi’nin gösterisi ardından Mükerrem Kemertaş, Tuncay Kemertaş, Aysun Gültekin, Mehmet Çalmaşur ve Didem Dilara Duman türküleriyle katılımcılara güzel dakikalar yaşattılar.

Başkan Şahin, teşekkür etti

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, “Bizi biz eden değerleri Anadolu insanının hasretini yeniden yaşamak adına bu organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Cengiz, Erzurum’dan selam getirdik!

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, tanıtım günlerinin amacına ulaşması için Erzurum’daki sivil toplum örgütlerinin ve ilgili kurumların yanı sıra İstanbul’daki Erzurumlularla bir araya geldi.


Programın amacına ulaşmasından istişarenin önemine vurgu yapan Başkan Cengiz, “Yaklaşık iki aydır hazırlık çalışmalarını yürüttüğümüz bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Erzurum için ne kadar güzel bir iş yaptığımızın bugün farkına vardık. Sizlerle bizleri buluşturduğu için Pendik Belediye Başkanına teşekkür ediyorum.

Yediveren Kültür Kardeşliği etkinliği Erzurum’un tanıtımı açısından büyük önem arzetmektedir..” ifadelerini kullandı ” dedi.

İSTANBUL’DAN ERZURUM’A KÜLTÜR KÖPRÜSÜ

Başkan Cengiz, Pendik Belediyesi ile kardeş belediye olduklarını da hatırlatarak, “Türkiye’de sosyal belediyecilik bağlamında yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Pendik Belediyemiz ile kardeş belediye olmanın ayrıcalığını her zaman yaşıyoruz. Bir çok projemizde işbirliği ve dayanışma içerisinde olduğumuz Pendik Belediyesi ile İstanbul’dan Erzurum’a bir kültür köprüsü kurduk. Yaptığımız bir çok projede bize rehberlik ederek, yol gösterdiler. Son olarak Yediveren Kültür Kardeşliği projesi Erzurum’un tanıtımı için atılmış çok önemli bir adımdır.” diye konuştu.

Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy,  “ Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle büyük bir aile topluluğuna hitap etmek kolay değil. Bu gece gurbette Erzurum’u yaşattığı için emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Belediye Başkanlarımızı cani gönülden kutluyorum. Erzurum’un gelenek görenek ve kültürünü böyle güzel ortamlarda da görebilmek bizleri memnun etmektedir. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yoğun bir katılım sağlandı!

Yediveren programına, Ak Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürü Fikret Öztürk, Pendik Halk Eğitim Müdürü Binvar Kurbanoğlu, Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Murat Taşlıçay, Kartal Erzurumlular Vakfı Başkanı İlhami Özer, Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Suha Dengizek, Pendik Erzurumlular Dernek Başkanı Bünyamin Özbek, Ervak Başkanı Erdal Güzel,

 

Erzurum basınından da önemli isimler vardı!

Erzurum basınından Kadir Sabuncuoğlu, Öztürk Akkök, Feridun Fazıl Özsoy, Cahit Hınıslı, Vedat Refayeli, İsmail Bingöl, Hanifi İspirli, İ. Gürkan Çelebi, Kenan Gülerci, Tahsin Kara.

Karşılıklı hediyeler verildi!

Programdan sonra Pendik sahilde bir mekanda gazeteciler siyasetçilerle sohbet ettiler.

KÜLTÜR VE SANATTA DA ERZURUM OLACAK
Programın ikinci gününde 27 Mart Salı Günü Saat: 20:00’de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Nurullah Genç, Şeref Akbaba, İsmail Bingöl, Ali Kurt, Orhan Ceylan ve Hanefi İspirli Erzurum şiirlerini seslendirecekler.
Cumhur Seval ve Semih Yetimoğlu’nun “Fıkralarla Erzurum” programı 28 Mart Çarşamba günü saat:20:00’de yine Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşirken, akşam programları Prof. Dr. Mustafa Ağırman ile Prof. Dr. Ömer Özden’in konuşmacı olarak katılacakları Alvarlı Efe Hazretleri Anma programıyla sona erecek.

Program, 29 Mart Perşembe günü saat: 20:00’de Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Haber: Kenan Gülerci

📆 27 Mart 2012 Salı 20:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR