MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Eğitim, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Okul Müdürü hakkında ilginç iddia!

Okul Müdürü hakkında ilginç iddia!Çakmak, Okul Müdürü Personel Maaşlarından Kesip Kendi Maaşına Ekliyor!

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı H. İbrahim ÇAKMAK bir okul müdürü hakkında  yaptığı açıklamada,

 

“Ataşehir N.C. Lisesinde kanun, yönetmelik genelgeler doğrultusunda işler yürütülmüyor, yetkililer uyuyor. Okul Müdürü T.Y mevzuatı, genelgeleri hiçe sayarak personel maaşlarından çeşitli adlar altında para keserek kendi maaşına aktarmaktadır.

 

Genelge ile kesin olarak yasaklanan personel maaşlarından hiçbir ad altında kesinti yapılamaz hükmüne rağmen bu okul müdürünün çay-kahve-şeker-hediye fonu-muhasebe gibi çeşitli giderlere harcanmak üzere personel maaşlarından 20-27,5 TL arasında ücreti keserek kendi maaşına aktardığı iddiaları çok ciddidir ve derhal üzerine gidilmelidir. Sene başı öğretmenler kurulu toplantısında böyle bir karar alınamaz, alınmış olsa bile uygulanamaz. Daha kötüsü bu kesintilerin başka bir hesaba değil de kendi şahsi hesabına yatırılıyor olmasıdır.

 

Ayrıca müdür yardımcılarının yapması gereken işler ücretli personele yaptırılmakta, öğrenci devamsızlıkları katkı payı ücretlerini ödemeleri şartıyla faaliyet gösterilip izne çevrilmekte, devamsızlıklar zamanında velilere bildirilmemekte, geç kalan öğrenciler okula alınmamaktadır (konu hakkında farklı bir sendika eylem yapmış ve konu basına yansımıştır).

 

Benzeri birçok iddianın bulunduğu okul müdürü hakkında bakanlık yetkililerini göreve davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz”dedi.

📆 08 Haziran 2012 Cuma 16:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR