MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Politika » Kartal, kötü yönetildiği için aday oldum!
Kartal, kötü yönetildiği için aday oldum!


DSP Kartal İlçe Başkanı ve DSP İl Genel meclis üyesi İlhan Güzelgün, DSP’nin Kartal Belediye Başkan adayının Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Şahin Kaya olduğunu açıkladı.

Kaya’nın, birkaç aydır Kartal Belediye Başkanlığına aday olduğunu belirterek mahalle çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu. Bu toplantıda da DSP İlçe Başkanı tarafından açıkça belirtilmiş oldu.

İyi bir kadroyla yola çıktık

Şahin Kaya, neden aday olduğunu açıklarken, “Kanaat önderleriyle yola çıktım. İyi bir kadrom var diyerek basının sorularını cevaplayarak Şahin Kaya “Kartal Topselvi mahallesinde doğdum. 2 yıl sonra Kurfalı mahallesine yerleştik. Babam Erzincanlı, annem Tunceli’lidir. 3 kardeşiz, ben ticaretle uğraşıyorum. Kurfalı Spor Kulübü Başkanlığı, Kent Konseyi yönetim kurulu üyeliği yaptım. Kartal amatör spor kulüpleri yönetim kurulu üyeliği yaptım.” diyerek kendisini tanıttı.

“Kısmet olurda kazanırsanız borçlu bir belediye alacaksınız!

Altından kalkabilecekmisiniz?”

Sorusuna cevap veren Kaya “Donanımlı, tecrübeli iyi bir kadromuz var, onlarla çalışıyorum. Ben mimar, avukat, doktor falan değilim, ticaretle uğraşmaktayım. Belediyeye bakış açımda şudur. Belediye bir şirket, bir holdingdir. Belediyeyi yönetecek kişide kapasite olmalıdır. Bir doktor, bir mimar, bir avukatın işi değildir. En iyi bir mimara emeğinin karşılığını verip ondan faydalanabilirsiniz. Ama belediyecilik farklı bir şeydir. Ben ticaretle uğraşıyorum, işletme sahibiyim. Kartal’ı yönetmek için, Kartal’ı bilmek ve mahalleleri bilmek gereklidir. Kartal sadece merkezden ibaret değildir.

Kartal Metropol mü? Yoksa Dağ Köyü mü?

Belediye başkanı Cumhuriyet Mahallesini geziyor. halkla konuşuyor ve halk ona gerekenleri söylüyor. Belediye başkanı eğer kötü yönetmemiş olsaydı zaten ben aday olmazdım. Kartal’ı şöyle bir gezin sağlık ocakları binaların alt katlarında yerleştirilmiş. Burası bir metropol mü? yoksa dağ köyü mü? Kartal’a yakışmıyor. Aslında basit çözümler var ama üretim yok.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

📆 14 Eylül 2012 Cuma 14:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR