MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Bayram Hediyeniz, Benzeri Görülmemiş Olsun!

Bayram Hediyeniz, Benzeri Görülmemiş Olsun!Pendik Belediyesi tarafından oluşturulan ve Türkiye’de benzeri görülmemiş el sanatı ürünlerinin sergilendiği mağaza, meslek edindirme kurslarında üretilen ürünlerin satıldığı, kursiyerlerin istihdam olup para kazandığı bir adres oldu.

 

Pendik Belediyesi tarafından 2 yıl önce Gazipaşa meydanında oluşturulan El Sanatı Ürünleri Satış Mağazasında sergilenip satışı yapılan ve yüzde 90’ı özel tasarım olan ürünler alıcılarını bekliyor.  El Sanatı Ürünleri Satış Mağazası sayesinde, yetenekleri ve eğitimleri neticesinde cam füzyon, tezhip, ebru, hat, çinicilik, Rize bezi, ipek halı, Bardız kilim dokuma ve filografi gibi alanlarda eserler üreten kursiyerler, bu ürünleri satmak için işyeri açma ve işletme gibi maddi açıdan külfetli yollara başvurmak zorunda kalmıyor.

“Bayram hediyeniz, orijinal el ürünleri olsun”

El ürünleri satış mağazasında ürünlerini satmak isteyen kursiyerlerin, Pendik sınırları içerisinde ikamet etmesinin yanında KİŞGEM, İSMEK, Halk eğitim Merkezi ve Pendik Belediyesi meslek edindirme kurslarında eğitim almış olması gerekiyor. Mağaza sorumlusu Sevinç Uludağ, 2 yıl önce kurulan mağazaya vatandaşlardan yoğun bir rağbet olduğunu belirtirken, Kurban Bayramı’nın yaklaştığı bu günlerde “Pendiklileri sevdiklerine alacakları hediyeler için mağazamıza bekliyoruz” dedi.

 

Yüzde 90’ı özel tasarım

Sergilenen ve satılmakta olan ürünlerin yüzde 90’ının özel tasarım ve tek olduğunu söyleyen Sevinç Uludağ, “Bu sebepten ötürü burası, hediyelik sanat eserleri almak isteyen halkımız için önemli bir alternatiftir. Mağazamızdan, ABD, İngiltere, Almanya, Lübnan, Libya, Dubai, Avustralya gibi birçok ülkeye ürünler gönderiyoruz. Turistik amaçla İstanbul’a gelenler de alıyorlar. Bu kişiler ülkelerine döndükten sonra da sipariş veriyorlar.

 

28 farklı sanat ürünü mevcut

 

El sanatları mağazasında ağırlıkla satışa sunulan ürünlerden bazıları ise şöyle: Ebru, Çini İşleri, Bardız Kilim Dokumar, Hüsnü Hat, Tezhip, Cam Füzyon İşleri, Rize Bezleri, İpek Halılar, Minyatür Telkırma, Porselen Dekorlama, Ahşap Boyama, Gümüş Telkari ve Gümüş İşlemeciliği, İstanbul Yazmaları, Yağlı Boya, Seramik ve Filografi .

Galeri
📆 22 Ekim 2012 Pazartesi 11:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR